Vzpomínáte si na to jistě také, milé čtenářky, když byl pátek 13. často jsme psali na tabuli učitelům, ať nezkouší... o dětství a tomto datu je příspěvek čtenářky s nickem Zuzusxp. Zavzpomínejte si také...

Toto je poslední dnešní čtenářský příspěvek k tématu. Poslala ho čtenářka Zuzusxp a vzpomíná v něm na dětství... zavzpomínejte si s ní!


Pátek 13 - pro někoho obávaný den, pro někoho úplně obyčejný jako každý jiný.
Samozřejmě, že i já jsem se v tento den snažila ukecat zkoušející ve škole, že písemka by se měla přeložit na jiný den, později jsem tvrdila, že je v ten den nejlepší nevstávat z postele, ale nejvíce se mi do paměti vryl pátek 13 v době, kdy jsem chodila do první třídy - a je to také jedna z mála příhod, kterou si z dětství pamatuju.
Tak jako každý den jsem se vracela ze školy. Mamka byla doma s mladší sestrou doma a odpoledne nás měla přijít hlídat babička, protože mamka měla jít do práce na odpolední. V té době jsem ještě neměla vlastní klíče, takže jsem zazvonila, aby mi někdo přišel otevřít. Dlouho nikdo nešel, takže jsem několikrát zkoušela zazvonit znovu, ale stále nic. Už jsem měla slzy nakrajíčku, že mě maminka nechce pustit domů, když vyšel z domu soused, který mi řekl, že mamka je vzadu v okně a mám tam jít. Obešla jsem dům a z okna na mě mamka volala, že mám zajít naproti babičce, aby si pospíšila, že je v kuchyni zamčená.
Běžela jsem za babičkou, která naštěstí byla v obchodě (ten byl několik desítek metrů od našeho domu), kde jsem jí řekla, co se děje, rychle jsme zaplatili a šli jsme. Potom, co mi odemkla dům, proběhla jsem domem ke kuchyni, kde před dveřmi ležel klíč, mamce jsem odemkla a konečně jsem se dozvěděla, co se stalo.
Mladší sestra si hrála v obýváku a mamka vařila v kuchyni. Ve dveřích u kuchyně byl klíč - ten se Terce zalíbil a tak jím zkusila otočit. Jenže ho poté vytáhla ze dveří a průšvih byl na světě - stalo se to asi v deset ráno a já chodila domů kolem poledne - takže bylo navařeno, ale sestra brečela v obýváku a mamka nutně potřebovala na záchod a nachystat se do práce.
Od té doby se v pátek 13 u nás vždy něco stane - například zrovna dnes se kupí jeden průšvih za druhým - ale naštěstí to vždy ve zdraví i bez jiných vážnějších následků přežijeme.

Zuzusxp

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 13. května 2011: Pátek 13.

Možnost zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončila. Okolo 16.00 hodiny se dozvíte, které čtenářky získaly některý z těchto dárků od Knižního klubu: Bíla magie, Magická hra čísel a hvězd a Poselství tarotu s balíčkem TAROTOVÝCH KARET!

tarotbilamagie

Reklama