O tom, jak komplikované bylo, spustit přes MS-Dos Windows 3.11 a další vzpomínky na první PC, píše čtenářka Onohlo. Byl to malý zázrak, kterému ale bylo neradno smazat systémové soubory...

Jak to dopadne, když se desetileté děti pustí do hraní her na PC? Může dojít i ke smazání systémových soborů. Příhodu popisuje čtenářka Onohlo.


Já a můj (náš) první počítač? Na to si vzpomínám celkem přesně, bylo mi 10 let a naši se rozhodli, že nám zkusí ten „zázrak“ koupit. A tak domů přinesli 386ku. To byl náš první rodinný počítač. Pamatuji si, jak jsme při jeho prvním spouštění všichni stály a koukaly co se bude dít.
Windows 3.11 se spouštěl přes MS-Dos, to nám vše vysvětlili v obchodě, ale stejně jsme nad tím půl dne seděli a lámali si hlavu. První večer jsme pořád jen mačkali a klikali a šly spát až k ránu. A jak to tak u dětí bývá sžili jsme se s počítačem rychleji než rodiče. Našli jsme si hry a hrály a hrály, dokonce jsme každý měli určenou dobu, po kterou můžeme být na počítači. Nakonec to dopadlo tak, že v zápalu toho všeho klikání jsme smazali systémové soubory (jo to tenkrát šlo velice snadno) a náš tatínek po večerech seděl u počítače a snažil se vše napravit. Na to, že o počítačích nic nevěděl, stejně ho vždy spravil. Tento počítač u nás sloužil a sem tam nesloužil 8 let i přesto, že jsme doma měli už další počítač (Pentium I). Naší 386ku jsme poslali dál, a tam ji chudinku do roka zničili.

Onohlo

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. března 2012: Můj první počítač

Zavzpomínejte na svůj první počítač!

  • Jaký to byl?
  • Bylo pro vás těžké, naučit se ho ovládat?
  • Co vás na něm nejvíc bavilo?
  • Ještě ho stále máte, anebo jste ho už nahradila?
  • Chystáte si koupit svůj první počítač? - poraďte!

Otázek k prvnímu počítači je skutečně mnoho. Zajímá mě zkrátka váš příběh. Chci vědět, jak jste to se svým prvním počítačem měla. Své příspěvky, dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, posílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Jeden z příspěvků, respektive jeho autorku, ocením pěkným dárkem: stylovou Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000. Pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tedy i možné získání dárku, pošlete příspěvek nejpozději 7.3.2012 do 15.30 hodin.

myska

Reklama