mekac-do-textu.jpg
Foto: Profimedia

Některé provozovny řetězce McDonald’s v Číně představily kola, u kterých si zákazníci mohou během jídla nabíjet své telefony. Zařízení se jmenuje „Green Charging Bike“ a je ve všech ohledech šetrné k životnímu prostředí.

První sada kol Green Charging Bikes byla představena v restauraci Ťie-jang Wanda McDonald’s v provincii Kuang-tung, která byla otevřena v září 2021. Zatímco restaurace New Hualian v Šanghaji je nejnovější, která testuje jedinečnou funkci udržitelnosti. Rotopedy v restauračních zařízením známého řetězce mají napomáhat udržitelného rozvoji. Jsou napojeny na zásuvky pro nabíjení mobilních telefonů. Pokud si tedy chcete připojit nabíječku a dobít tak baterku, musíme nasednout na kolo a místo elektrické energie použít tu vlastní.

Všechna kola jsou v McDonald’s instalována v rámci testovacího provozu. Jsou vyrobena z recyklovaného plastu a podporují nízkouhlíkový životní styl šetrný k životnímu prostředí. Pokud si dáte populární bestseller Big Mac, přijmete v jediném tomto hamburgeru 526 Kcal. Na rotopedu byste tedy museli šlapat se střední zátěží přibližně hodinu. Na zmrzlinu vám bude stačit dvacet minut. Pokud se „rozšoupnete“ a dáte si celé MENU, budete se na rotopedu potit více než hodinu a půl. Pamatujte ovšem, že při tomto druhu sportu dochází ke spalování tuků až přibližně po dvaceti minutách. Pro dokonalý výsledek by tedy bylo nezbytné se před jídlem i pořádně zahřát a rozcvičit.

Zdroj: Profimedia, Hypebeast, weby: Chci zhubnout, Bez hladovění

Reklama