diana-fb.jpgFoto: Profimedia

Film, v němž si hlavní roli zahraje Kristen Stewart, bude vyprávět příběh, který se odehrál během tří dnů, kdy se Diana rozhodla prince Charlese opustit. Hlavní děj se odehraje během vánočních svátků na panství v Sandringhamu. Tehdy pochopila, že jejich vztah už nemá cenu a podala žádost o rozvod. Tehdy byl rozvod následníka trůnu označován za bezprecedentní krok. 

Jejich problémy však začaly podle Diany už po svatbě a jejich zájmy se dosti rozcházely. Zatímco Charlese bavily koně, architektura a zahradničení, Dianu zajímala popová hudba, drahé oblečení a drby. Navíc Diana věděla o Charlesově vztahu s jeho bývalou láskou Camillou Parker, se kterou mu kdysi královská rodina nedovolila se oženit. Díky všudypřítomným fotografům a novinářům byla Diana neustále ve stresu. Nejen díky bulimii měla psychické problémy.  Dokonce se údajně několikrát pokusila o sebevraždu. Charles s Dianou začali žít v roce 1992 odděleně a o čtyři roky později se rozvedli. V roce 1997 pak tehdy 36letá Diana zahynula při nehodě v Paříži.
 
Film by se měl začít natáčet příští rok a bude v režii chilského režiséra Pabla Larraína. Ten se na počest Diany rozhodl film pojmenovat Spencer, což bylo její příjmení za svobodna. Scénář k filmu napsal Steven Knight. Kdo bude hrát prince Charlese je zatím ještě ve hvězdách.

kristen.jpgFoto: Profimedia

Reklama