Čas pikniků a zahradních party je tady! Spolu s ním vám Tesco nabízí výborná vína, která se k tomuto období dokonale hodí. Festival šumivých vín v obchodech Tesco se vyznačuje tím, že jsou pro vás v červnu vína s bublinkami zlevněná. Za zvýhodněnou cenu v průběhu tohoto měsíce pořídíte i vína tichá, tedy vína bez bublin. Vychutnejte si sekt či osvěžující růžové, lehké bílé či červené. Ke grilování se pak skvěle hodí plné červené. Je jen na vás, kterému dáte přednost, buďte si však jistí, že v Tescu najdete taková vína, která vaše jarní a letní plány dovedou k dokonalosti. Nechte se pozvat na malou ochutnávku níže.

vínoBohemia Sekt Blanc de Noirs

Země původu Česká republika

Běžná cena 169,90 Kč / 0.75 l, akční cena v červnu 139,90 Kč

Unikátní bílý Bohemia Sekt Blanc de Noirs je vyráběn z modrých hroznů, ze kterých se běžně vyrábějí vína červená. Díky tomu získává štíhlé tělo, přírodní sladkost ovoce, lahodnost a nižší kyselinu. Naleznete v něm nevšední chuť, jemné perlení a ojedinělé květinové aroma.

Doporučujeme podávat jako aperitiv nebo k pokrmům z drůbeže a ryb. Ideální teplota podávání 4 – 6 stupňů.

 

vínoMionetto Prosecco D.O.C. Brut

Země původu Itálie

Běžná cena 229,90 Kč / 0.75 l, akční cena v červnu 189,90 Kč

Špičkové Prosecco D.O.C. vyniká svou svěžestí, jemným dlouhotrvajícím perlením a svěží chutí s tóny jablka a citrusu. Mionetto je po dlouhá léta symbolem kvalitního Prosecca. Ideální pro každou denní dobu, vynikající svěží víno, lehké a všestranné.

Doporučujeme podávat k rychlým chuťovkám, pokrmům z ryb, mořským plodům nebo k sushi. Ideální teplota podávání je 5 - 7 stupňů.

 

vínoChateau Bzenec Brut

Země původu – Česká republika

Běžná cena 229,90 Kč / 0.75 l, akční cena v červnu 189,90 Kč

Představujeme jednoodrůdový sekt z odrůdy Ryzlink rýnský, který má na Bzenecku výborné klimatické podmínky, z vinařství, které připravilo historicky první sekt na Moravě. Je dodnes vyráběn tradiční metodou kvašením v lahvi za použití pouze ročníků vhodných pro tvorbu špičkového sektu. To mu dává zlatavý odstín a bohaté perlení, jemnou vůni s broskvovými tóny a plnou chuť s harmonickou kyselinkou a dlouhou perzistencí.

Doporučujeme podávat jako aperitiv. Ideální teplota podávání je 4 - 6 stupňů.

 

vínoTesco Selection Asti Spumante

Země původu – Itálie

Běžná cena 169,90 Kč/0.75 l, akční cena v červnu 134,90 Kč

Lehké Spumante z oblasti Piedmonte s obsahem alkoholu jen 7 % s bohatým aromatem daným odrůdou Muscat má nádech čerstvě vylisované ovocné šťávy.

Ideální pro osvěžení v horkých letních dnech, skvěle se hodí k ovocným bowlím. Ideální teplota podávání je 5 - 7 stupňů.

 

Z tichých vín bychom Vás rádi upozornili na následující zajímavá vína:

vínoBríse de France Chardonnay

Země původu - Francie

Běžná cena 114,90 Kč/0.75 l, akční cena v červnu 89,90 Kč

Francouzské bílé suché víno lahodné ovocné chuti se vyznačuje slámově žlutou barvou, vůní květů a plodů citrusů je vhodné jako aperitiv a rovněž se skvěle hodí k bílému masu, rybám, salátům a dezertům.

Doporučujeme podávat k teplým předkrmům, vepřovému masu nebo rybám, popřípadě k pizze. Ideální teplota podávání je 7 - 10 stupňů.

 

vínoVíno Mikulov Sommelier Club Selection Barrique Rulandské modré 2013 pozdní sběr

Země původu – Česká republika

Běžná cena 169,90 Kč/0.75 l, akční cena v červnu 134,90 Kč

Jedinečné víno z velkopavlovické oblastizískalo šestiměsíčním zráním v dubových sudech „ barrique „ rubínovou barvu, aroma připomínajícím cedrové dřevo, kouř, kompot z lesního ovoce a podhoubí, v pozadí s nádechem a koření. Chuť je jemně kořenitá s nádechem peckoviny, podhoubí a hořkého kakaa s delší dochutí a příjemnou tříslovinkou. Toto víno s vyšším obsahem alkoholu je zkrátka výjimečné.

Doporučujeme podávat k sýrům s bílou plísní, kachně, huse nebo krůtě, hovězímu nebo zvěřině. Ideální teplota podávání je 7 - 10 stupňů.

 

vínoTrapiche Malbec Varietal

Země původu – Argentina

Běžná cena 129,90 Kč/0.75 l, akční cena v červnu 99,90 Kč

Toto víno je z odrůdy typické pro Argentinu, výrazné červené barvy s nafialovělým odstínem, ovocnou chutí švestek a třešní, s nádechem lanýžů a vanilky.

Doporučujeme podávat k pečeným masům, těstovinám a všem výrazným pokrmům a sýrům.  Ideální teplota podávání je 17 - 19 stupňů.

Reklama