Léto patří plážím, lesům, vodám a stráním… Ale jsou také dny, kdy člověk rád zaleze do klimatizovaného kina, ať už se svým partnerem, potomky nebo kamarádkou. Přinášíme vám dnes opět tipy na filmové novinky. Všechny snímky spojuje téma záchrany světa a fakt, že jde o dobrou podívanou.  

Hra peněz

Tři velká esa filmového byznysu jsou zárukou, že na tomto snímku se rozhodně nudit nebudete. Julia Roberts a George Clooney a na režisérském křesle vždy skvělá Jodie Foster.

V napínavém thrilleru Hra peněz, jehož děj se odvíjí v reálném čase, jde nejen o život, ale také o rozpletení záhadné konspirace, ukrývající se na pozadí současných vysoce technizovaných globálních obchodních trhů.

HRA PENĚZ, foto: Falcon

Tenhle film se mi moc líbí, protože obsahuje dvě věci, které diváci často považují za něco, co se navzájem vylučuje,“ říká režisérka Jodie Foster. „Jedna z nich je, že se jedná o mainstreamový thriller, který je napínavý, svižný, inteligentní a přesto stále velice přístupný. A druhou jeho stránkou, která je nejdůležitějším důvodem, proč vůbec do kina chodit, je to, že na vás velice zapůsobí jeho realistický příběh. Je velice relevantní.


Krotitelé duchů

Třicet let od prvního filmu se vracejí na plátna kin Krotitelé duchů, ovšem ve zcela novém pojetí - a navíc (asi v rámci emancipace?) v ženském podání. Ne, dělám si srandu, je to jen dobře, protože původní čtyřku by těžko mohli nahradit jiní muži... všechny jsme přece zbožňovaly Billa Murrayho, Dana Aykroyda, Harolda Ramise a Ernieho Hudsona.

Pravý letní hit pro celou rodinu, se špetkou nostalgie pro nás, pamětníky. A dámy, nemusíte se bát. Ačkoliv budou v hlavních rolích tentokrát ženy, objeví se i nějaký ten muž. A to ne jen tak ledajaký, ale přímo CHRIS HEMSWORTH, jeden z proslulého týmu jiných zachránců světa - samotných Avengers. A i když tentokrát jako žádný božský hrdina nevypadá, stále stojí za hřích, ehm, za zhlédnutí.

KROTITELÉ DUCHŮ, Falcon

A možná si pamatujete...


Jason Bourne

Slavný agent bez paměti se opět vrací a stále má chlapeckou a bezelstnou tvář Matta Damona, který zřejmě nestárne.

Bourne poskládal už skoro všechny střípky své rozbité mozaiky života a potrestal ty, kteří si to zasloužili. Ale jak je známo, v tomto oboru se tak snadno nekončí. Navíc na některé otázky stále nenašel odpověď...

Jason Bourne, CinemArt

Akční film, kde si ženy najdou to své :-)


Doba ledová: Mamutí drcnutí

Honba za nepolapitelným žaludem pokračuje! A nejen ta. Sid, Manny, Diego a zbytek skupiny musí opustit svůj domov a vydat se na výpravu plnou dobrodružství. A rovněž tak trochu - jako všichni hrdinové dnešních kinotipů - zachránit svět.

Dobu ledovou si oblíbili diváci - malí i velcí - po celém světě. Neuvěřitelná globální přitažlivost filmů této řady se dá prý vysvětlit jedním slovem: RODINA.

Doba ledová: Mamutí drcnutí, CinemArt

Tyto filmy jsou o skupině různorodých postav, které se vzájemně našly a vytvořily rodinu. Jejich spojení se stále rozšiřuje a vyvíjí, a to rezonuje s diváky. Nemusíte být pokrevní příbuzní, abyste byli rodinou,“ říká Lori Forteová, producentka, jež pracuje na této animované sérii od samého počátku.

Přečtěte si také:

Reklama