Dny se zkracují, večery prodlužují a my stále více času trávíme v teple svých domovů. Převlékáte se do domácího oblečení, nebo zůstáváte v tom, v čem jste přišla z práce? V čem je vám pohodlně? V čem se cítíte dobře, když odpočíváte, nebo se věnujete domácím pracím? Tak o tom dáme dnes řeč.

Lebedění je takové hezké slovo. Docela by mě zajímalo, z čeho vzniklo. Určitě nebude od slova lebeda, což je ohavný plevel. Z lebedění vyzařuje pohodička, klídek, teplíčko, zkrátka „veget“. A podle mého si člověk může lebedit jedině v pohodlném oblečení. Alespoň člověk rodu ženského. Když přijde z práce, zuje boty na podpatku, přezuje se do bačkůrek, s úlevou sundá upnuté džíny nebo elegantní kostýmek a navleče se do pohodlných tepláčků nebo domácího úboru. Pak si uvaří čaj nebo kafe, zapálí svíčku a uvelebí se alespoň na chvíli mezi měkké polštářky na pohodlnou pohovku.

Tak to dělám alespoň já. Ač jsem na poradě Radka pobavila tím, že doma chodím v botách, je to pravda jen částečně. Nezouvám se před bytem, jak bývá zvykem v panelácích. Od toho mám předsíň. Když je sucho, občas v botách klidně projdu až do obýváku. Kromě pár kusových koberečků, nikde nemám koberce, takže údržba je jednoduchá. Ani návštěvy se u mne nemusí zouvat, protože já sama se nerada přezouvám do cizích bačkor, ani nemám dost místa na uskladnění „přezůvek“ pro tyto účely. Ale to jsem trochu odbočila od tématu domácí pohodlí, i když přezouvání k tomu jistě patří.

V oblečení, které nosím do práce, bych se doma, v době volna, určitě necítila dobře, takže já jsem jednoznačně pro domácí převlékání.  A vy, milé ženy-in?

Podívejte se na pár inspirativních ukázek župánků a domácího oblečení značky Feraud.

Dnes si na toto téma budete povídat s Jakubem. Já jsem mimo redakci a připravuji pro vás reportáž o proměně v salonu Ireny Vavruškové. Věřím, že mě Jakub dobře zastoupí a vám nebude dělat problém svěřit se mu, v čem si doma lebedíte.

  • Převlékáte se do domácího? 
  • Vystačíte si s džínami a trikem, nebo jste pro pohodlnější oblečení?
  • Nosíte tepláky, speciální domácí oblečení, pohodlné šaty, nebo župany?
  • Jaké oblečení je vám příjemné, co nejraději nosíte, abyste si odpočinula?
  • Jste schopná být v jednom oblečení celý den?
  • V čem byste rozhodně nechtěla trávit chvilky volna? Záleží vám třeba na materiálu, údržbě, vzhledu?
  • Chcete, aby vám to slušelo, nebo to doma nijak neřešíte?

Napište nám, pošlete třeba fotku svého domácího oblečení. Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Co vám můžeme nabídnout za příspěvek?

Balíček kosmetiky Oriflame MILK&HONEY v němž najdete tělové mléko a denní krém

 

Reklama