shutterstock-1137225629.jpg
Foto: Shutterstock

Třímetrová kostra plesiosaura z Afriky bude od září k vidění v zábavním parku v Nuslích. Majitelům se podařilo v severní Africe sehnat třímetrového plesiosaura. Přímo v srdci Sahary jeho cenu usmlouvali s místními berbery na rozumnou výši. Pak jej lodí a po spletitých cestách a silnicích dopravili až do zábavního parku.

Mezi jednu z konspirační teorii patří, že lochnesská příšera je vlastně plesiosaurus nebo jeho blízce příbuzný druh. Tato teorie má nejvíce zastánců, v jezeře dle všeho je plesiosaurus, obrovský ryboještěr, který vyhynul před 70 miliony lety. V křídovém období žil ve všech světových mořích. Jeho rekonstrukce se jezernímu tvoru velmi podobají. Je dravec a je zdatný podvodní plavec. V Lochnesském jezeře je ryb dostatek, nouzí by tedy opravdu netrpěl. Podle milovníků konspiračních teorií a kryptozoologů tam bylo několik exemplářů uvězněno, když se na konci poslední doby ledové v důsledku tání ledových mas zvedlo mořské dno. Z fjordu podobného zálivu se vytvořilo vnitrozemské jezero, které nikdy nezamrzá. V podstatě ideální podmínky pro takového dinosaura.

Peníze se na plesiosaura nevybírají bez odměny. Přispět můžete třeba stokorunou, za níž dostanete repliku lebky dinosaura dle vlastního výběru. Přímo v parku si pak vyzvednete vybranou sádrovou repliku dinosauří lebky (na výběr je z deseti lebek, možná je i deska s amonity či veliký trilobit). Replika bude profesionálně nabarvená a napatinovaná, s krásně nalakovanými, lesklými zuby.

shutterstock-502022635.jpg
Foto: Shutterstock

Reklama