Takzvaný červený koberec nejslavnějších filmových festivalů je vždycky pastvou pro oči. Předvádějí se na něm, všelijak nakrucují, někdy až krkolomně pózují ty nejkrásnější herečky v těch nejúchvatnějších róbách s nejnákladnějšími šperky. (Ale nezáviďme, vše mají stejně jenom vypůjčené.) Objevit se dvakrát ve stejných šatech by totiž bylo absolutním módním a společenským trapasem - faux pas.

Zatímco na oscarovém klání se róby a společenské šaty tvářily skromně, ba cudně, v Cannes se nám to zase pěkně rozbujelo. Pověstný červený koberec ovládly nabubřelé teatrální toalety s vlečkami. Pojďte se podívat na ty nejokázalejší.

Chcete znát hodnocení naší módní policie?

Eva Longoriová: Jedno oko nezůstane suché. Šťabajzna ze Zoufalých manželek je ale sama o sobě tak (prvoplánově) sexy, že by jí jednodušší šaty prospěly lépe.

ff

Hilary Swanková působí při vší úctě trochu málo žensky. Tyto poněkud prkenné šaty z vrstveného antracitového dyšezu jí na něžnosti moc nepřidávají.

jjj

Renée Zellwegerová dělá, co může, aby zaujala. Ne že by její stříbřitá toaleta nebyla efektní, ale když se v ní ještě správně natočíme...

ii

Angelina Jolie se poněkud vymyká. Své alabastrově bílé tělo zahalila do antikizujících šatů v chladné růžové a vypadá nepřístupně. O to víc sexy.

jj

Máte jiný názor? Klidně ho vyjádřete!