Zítra je Světový den těhotenství! Pokud se o toto téma právě zajímáte hlouběji, vydejte se do Brna. Na sobotu tam přichystali již druhý ročník jeho oslav pro budoucí maminky i rodiny s dětmi.

„Přestože je těhotenství často skloňovaným pojmem, na své oficiální zařazení mezi významné dny teprve čeká. O změnu usilujeme již delší dobu a věřím, že úspěch druhého ročníku Světového dne těhotenství v Brně nám v tom pomůže,“ uvádí Mária Staňková, vedoucí Centra pro těhotné a rodinu Majka a hlavní organizátorka oslav.  

„Smyslem akce je si připomenout důležitost a význam období těhotenství. Oslavy jsou určeny nejen pro těhotné, ale také pro novopečené maminky a rodiny s dětmi. Kromě zábavné části chceme vyvrátit časté mýty a obavy spojované s těhotenstvím a porodem a oboje představit jako krásné a významné období v životě ženy,“ vysvětluje Staňková.

tehotna

Akce začíná v 10 hodin bazárkem těhotenských potřeb v zahradě Mendelova Muzea, kde také ve 14 hodin odstartuje hlavní program. Během odpoledne se na pódiu vystřídají herec a kmotr oslav Lukáš Hejlík, zpěvačka Alena Střelečková nebo ředitelka Klubu dvojčat a vícerčat Klára Vítková Rulíková. Chybět nebude ani módní přehlídka těhotenské módy a nošení dětí v šátcích a ergonomických nosítkách a bohatý doprovodný program. 

Druhá část oslav bude probíhat na Nových Sadech, kde budou připraveny zábavné atrakce pro děti a projížďky na tříkolkách v dopravním hřišti. Zároveň bude probíhat celodenní série tematických přednášek a besed v nedalekém Centru pro těhotné a rodinu Majka v Hybešově ulici. Zájemci si zde mohou vyzkoušet cvičení pro těhotné nebo využít konzultace s laktační poradkyní. 

O Světovém dni těhotenství

Světový den těhotenství je nekomerční iniciativa, která vznikla v Brně s cílem podporovat informovanost v oblasti těhotenství a porodu. Iniciativa ve svém desetibodovém memorandu mimo jiné upozorňuje na „podporu plného bondingu jako součást rutinní praxe u každého porodu bez nutnosti o to žádat a neoddělitelnost matky a jejího dítěte s právem na nepřetržitou podporu této jednoty po celou dobu pobytu v porodnici“. 

Reklama