Foto: Shutterstock
Jablečný ocet
Vyniká nejen zajímavou chutí. Málokdo ví, že jablečný ocet má výrazné antiseptické účinky. Stačí ho naředit s vodou v poměru 1:3 ve prospěch vody a poté pomocí vatového tamponku toto domácí tonikum nanášet na postižené místo. Potřete pupínek a nechte působit 15 minut. Poté pleť důkladně opláchněte vodou. Proceduru můžete během dne i několikrát zopakovat.
Droždí
Vitamin B, který je v droždí obsažen, pomáhá k udržení krásné pleti. Smíchejte kousek droždí s vlažnou vodou a nechce na pokožce zaschnout. Poté přibližně po 15 minutách místo dokonale opláchněte.
Vodní pára
Jednoduchý trik, který spolehlivě pomůže se zanícenými póry. Postavte si na sporák hrnec s vodou, do které vložíte bylinky s uklidňujícími účinky. Výborně se hodí například heřmánek, ten hojí podráždění pokožky. Také je možné přidat tea tree olej. Příjemně voní a dokáže také bojovat proti nežádoucím bakteriím. Směs přiveďte k varu a poté odstavte. Skloňte se nad hrncem s odlíčenou a suchou pokožkou a nechce páru, aby pracovala. Pro vetší efekt a menší únik výparů si hlavu přikryjte ručníkem. Ideální je vydržet minimálně 10 minut. Pokud máte výdrž, zkusit můžete až 20 minut.
Med
Med je osvědčeným bojovníkem proti nachlazení, a to především proto, že se vyznačuje protizánětlivými účinky. Proto je v posledních letech kosmetika ze včelařských produktů tak oblíbená. Smíchejte čajovou lžičku medu se skořicí a naneste na postižené místo. Nechte působit 20 minut a poté důkladně opláchněte.
Česnek
Rozkrojte stroužek česneku a přiložte opatrně na pupínek. Dejte dobrý pozor, aby šťáva z česneku nezasáhla vaše oči. Má dezinfekční účinky, ale v očích by vás mohla pěkně potrápit. Přikládejte „obklad“ z česneku několikrát denně. Pokud se potýkáte s „podkožním akné“, ukrojte tenký plátek česneku večer před spaním, přiložte na dané místo a přelepte náplastí. Ráno můžete sundat a pleť opláchnout vodou.
Banánová slupka
Banány jsou plné nejrůznějších dobrých látek. A to i v té části, kterou nejíme. Jejich slupky obsahují lutein, což je extrémně silný antioxidant, který snižuje otok a zánět a podporuje růst zdravé buňky. Třením banánové slupky na vaší tváři můžete snížit zarudnutí.
Peeling nebo maska z jedlé sody
Soda má schopnost ničit plísně a bakterie. V případě akné dokáže doslova „vycucnout“ přebytečný maz. Existují dva způsoby – udělat obličejovou masku, nebo velmi jemně drhnout (dělat peeling). Pro udělání obličejové masky promíchejte stejné díly jedlé sody a vody – to vytvoří hustou pastu. Vmasírujte pastu do obličeje pomalými krouživými pohyby. Nechte si masku asi 15 až 20 minut, poté důkladně opláchněte teplou vodou, osušte a hydratujte pokožku. Pro jemný peeling smíchejte půl šálku jedlé sody s jednou osminou šálku vody. Naneste pastu na obličej, masírujte velmi jemně. Po 5 až 6 minutách opláchněte obličej důkladně teplou vodou, osušte a hydratujte.
Zdroje: Bylinky k léčbě akné, Přírodní léčba cystického akné, Babské rady v boji s akné, Česnek jako neuvěřitelný lék na akné, 20 produktů na akné
Nový komentář
Komentáře
Prášky proti akné - https://derminax.lv Měl jsem na obličeji ošklivé vyrážky víc jak 15 let a teď jsou všechny pryč.
Jaké potraviny teda opravdu pomohou? Zajímala by mě spíš osobní zkušenost někoho. Já jsem totiž vyzkoušela už snad úplně vše…. Ale zatím teda úplně bez výsledků….
Snažím se zbavit akné už od puberty, ale zatím se mi to vůbec nedaří. Poradíte mi někdo, co by na to mohlo opravdu pomoci? Zkoušela jsem různé kosmetické přípravky, změnit jídelníček i životní styl, ale zatím žádné zlepšení...
Mě zasejc nejvíc pomáhá na vyčištění ksichtu photoshop, stějně jako tomu týpkovi na fotce. Umí to odstranit i mateřský znamínka a pihy. Doporučuju.
Mně se nejvíc osvědčilo dočišťovat pleť Alpou. Skoncovala jsem tak i s maskné od roušek.