Salátová okurka má nízkou kalorickou hodnotu, proto je výborná i na hubnutí. Tělo zbavuje škodlivin a obsahuje skupinu minerálů, které posílí naše zuby, vlasy a nehty. Okurku navíc tvoří z 90 procent voda a tak je skvělou volbou i v případě, pokud jsme během dne zanedbávali pitný režim. Není pochyb o tom, že nejlépe chutnají a voní okurky z vlastní zahrádky. My co ji ale nemáme, vyrážíme do BILLY, kde jsou k dostání okurky od tuzemských i zahraničních dodavatelů, i v bio kvalitě.
 
Okurka salátová BILLA Naše BIO
Cena za kus: 22,90 Kč
(Běžné okurky v prodeji od 12,90 Kč za kus)
5b4751a07138cobrazek.png

Salátové okurky jsou plné vitaminů A, B i C, díky kterým posilují imunitu a dodávají tělu energii.  Obsahují ale také síru, mangan, fosfor, vápník, draslík a bór. Ten je například důležitý pro správný vývoj kostí a kloubní chrupavky. Okurka také podporuje činnost jater. Pravidelnou konzumací okurek můžete pomoci také svým ledvinám. Z těla totiž vyplavují toxiny, snižují hladinu kyseliny močové a tak pomáhají k lepšímu fungování ledvin. Snižují vysoký krevní tlak a cholesterol a udržují zdravé srdce a cévy. Okurky byly také odedávna považovány za účinný přípravek na udržení mladistvé pokožky, proto je často obsahují přípravky proti vráskám. Nejen že díky vysokému obsahu vody pokožku výborně hydratují, stahují ale také póry a dělají je méně viditelnými. Mají i bělící účinky, takže zjemňují pihy.

Náš tip
Pokud chcete v okurkách zachovat co nejvíce vitamínů, nestrouhejte ji! Při strouhání pustí hodně šťávy a tedy i svých cenných látek, což je nežádoucí.

RECEPT
 
OKURKOVÁ LIMONÁDA
čas přípravy - 10 minut, velmi snadné
 
INGREDIENCE
(1 džbán)
 
1 salátová okurka BILLA Naše BIO
šťáva ze 2 citronů BILLA Naše BIO
4 lžičky třtinového cukru BILLA  
1 litru vody
1 litr perlivé minerálky 
led
máta

POSTUP
Do džbánku nalijte vodu a přidejte omytou na tenká kolečka nakrájenou okurku. Nechte aspoň půl hodiny stát, aby se okurka vylouhovala. Ochuťte dle chuti cukrem a citronovou šťávou, přidejte led a zalijte perlivou vodou. Na závěr můžete přidat svou top ingredienci nebo jejich kombinaci (viz níže). Limonádu podávejte vychlazenou, ozdobenou plátky citronu.

Co můžete použít…
pro tuto limonádu lze použít třtinový cukr nebo sirup z agáve. Zkusit můžete také špetku soli, např. růžová himalájská dodá limonádě spoustu minerálů!

Bylinky: máta, bazalka, meduňka, stévie - dodají aroma a ještě více letní svěžesti.
5b4752892ec45obrazek.png

Tipy
* Můžete i mixovat. V tom případně zkuste přidat ještě vodní meloun.
* Můžete louhovat i ve vodě z mladého kokosu.

Reklama