Čtenářka cicinka jezdí i v zimě, ale už se těší na jaro a léto. V příspěvku si můžete mimo jiné přečíst i to, jak se učila řídit v autoškole.

Pěkné vyprávění nám napsala čtenářka cicinka. V hodně věcech s ní musím souhlasit, mě toho v autoškole taky moc nenaučili.


Pěkný den přeju všem do nového působiště.

Když jsem pročetla dnešní téma, hned jsem si na svou autoškolu vzpomněla. Udělat řidičák pro mě byla najednou nutnost. Nastoupila jsem do nové práce na tři směny a bylo třeba se tam dopravit. Ze začátku mě manžel vozil, ale tzv. prázdné jízdy beze mne, nám přišly jako plýtvání palivem. Takže v mých 36 letech jsem se na to vrhla. Začala jsem v létě, jak jsem původně chtěla. Ale osud a delší choroba to přerušily. Takže jsem znovu pokračovala až v zimě. Pamatuju si, že na hodinách teorie jsem regulérně usínala. A na jízdách bylo nemilé to, že jsem jezdila většinou pozdě odpoledne, když už byla tma. Po první jízdě mimo město, kdy jsem nevěděla kam jedu, takže jsem málem neuměla ani zatočit, už jsem si dala pozor a objednávala se výhradně za světla :-)

Jízdy jsem tedy zvládla a přišel čas zkoušek. Připadly na poslední leden. Aby mě doma nikdo nestresoval, neřekla jsem to nikomu a učila se v práci o pauzách a po večerech u televize. A modlila jsem se, aby nenapadlo moc sněhu a já neměla na silnici ještě problém se sněhem. Naštěstí sníh nebyl a zkoušky jsem odjezdila jakž takž a řidičák jsem dostala.

Samotnou mě manžel pustil (a já se dřív ani neodvážila) až na jaře. Přes léto jsem se tak nějak otrkala a v zimě už to šlo. Ale třeba před dvěma lety jsme se přestěhovali a k nám vede cesta do kopce a ještě musím zatočit do našich vrat. A tu zimu padal sníh pořád už od listopadu. Kolikrát se trefit k nám na dvorek byl pěkný oříšek. Jednou, jsa ve městě na nákupu, jsem rozčileně volala na sněhovou linku, ať okamžitě pošlou silničáře, aby nám naši ulici protáhli. :-) No tak to jsem se pletla, naše ulice je totiž na okraji zájmu, ani neví, že jim patří a tak za tu sněhovou zimu tady byli dvakrát. Další bližší seznámení se zimou jsem měla před měsícem. Jela jsem v neděli večer na noční a tady pršelo, jen se lilo a teploměr ukazoval -4 stupně. Báječná ledovka jakou jsem ještě nezažila. Auto klouzalo samo od sebe, ani volantem jsem točit nemusela. Pak přišel úsek zatočit do kopečka k semaforu. Když jsem cítila, jak auto zatáčí jinam než by mělo, rozbrečela jsem se hrůzou. A přemýšlela jak nahoře zastavím. Naštěstí hlavní silnice už byla trochu posolená a trochu té soli napadalo i na vedlejší, takže tam už to neklouzalo. Do práce jsem dojela s rozklepanýma nohama, že jsem sotva šla.

Jezdím převážně v našem městě, ale kvůli zdravotní prohlídce jsem musela do vedlejšího města. Bylo to v létě, takže se jelo hezky. Jen jsem se nepouštěla do žádných velkých akcí :-) a jela si svých 80-90 km/hod. A celou cestu se na mě lepil kamion. Ale dojela jsem tam i zpět domů a byl to pro mě zážitek. Letos budu muset zase a doufám, že to zase dobře dopadne. Teď na té silnici byly dvě smrtelné dopravní nehody.

A manžel? Byl to on kdo mě učil jezdit. V autoškole mě nic nenaučili. Prostě mě posadili za volant a jeď. Nic nevysvětlili, nic neporadili, jen se divili, že mi to a ono nejde. Takže jsem jezdila načerno. Jezdit mě nechal, jelikož jinak by musel kvůli mně vstávat brzy a nebo zase musel spěchat, aby odvezl děti tam a onam. Jen je zajímavé, že kdykoli jedem spolu a řídím, vždycky udělám nějaký kiks a on má pak řeči. A zase naopak, já mám pocit, že on brzdí málo a pozdě a sykám a volám bacha bacha. Jednou jsem totiž bacha volala pozdě a dopadlo to blbě.....

Všem přeju příjemné ježdění bez komplikací a bez nehod a ať brzy přijde jaro a hned po něm rychle léto.

cicinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

A jak jste na tom vy, milé čtenářky?

Dnešní téma je: Řídíte auto v zimě?

  • Kdy jste se naučila řídit?
  • Jezdíte autem i v zimě, nebo se bojíte?
  • Kam jste poslední dobou jela?
  • Půjčuje vám manžel auto?

Podělte se s námi o vaše zážitky a pošlete nám příběhy, klidně i s fotkami! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá Termální vodu od VICHY, bohatou na stopové prvky a minerální soli (150 ml) a čaj PICKWICK Green Tea pineapple. Příspěvky posílejte dnes, 18. 2. 2013 nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu. Moc děkujeme!

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: ŘÍZENÍ V ZIMĚ

caj

Reklama