Nejen o tom jsme si povídali s energickou a věčně usměvavou Dr. Janou Bastien Šimurdovou, renomovanou estetickou lékařkou a specialistkou na anti-aging terapie, která se svou řadou kolagenů B.Estée vyhrává soutěže, a hlavně pomáhá svým klientům v boji proti stárnutí.

Doktorka Janka značku B.Estée opřela o vlastní výzkum věnovaný regeneračním schopnostem těla a procesu stárnutí buněk. Tato cesta ji přivedla až k dokonalému složení efektivního kolagenového nápoje s revolučními účinky v nejvyšší možné kvalitě. Kromě všech tří typů nejkvalitnějšího rybího kolagenu si ráno ve vodě rozpustíte i vysoký obsah vitamínu C a vzácnou kyselinu hyaluronovou, takže podpoříte imunitu, hydratujete pleť a zároveň prodloužíte efekt liftingu, botoxu a dalších zákroků estetické medicíny. Právě těm se doktorka věnuje v ostravské B.Estée Clinic, kde se na omlazení dívají tou nejmodernější optikou.
634fc785258ddobrazek.jpg

Paní doktorko, v čem se vlastně skrývá kouzlo kolagenu?
Kolagen je bílkovina, která má velmi přesně a specificky propojených 18 aminokyselin. Jeho účinnost se odvíjí od toho, jak rychle k tomuto spojení dojde. Kouzlo tkví v tom, že tělo tyhle aminokyseliny v stravě nemusí ani dostat, nebo  strava není tak pestrá a bohatá, a dostává je ve velmi malé míře. Proto nedokáže omlazovat tak efektivně, jako když se kolagen doplňuje v podobě doplňku stravy. My v B.Estée kolagen používáme v anti-agingu, v omlazování a při řešení celkové vitality těla a našim cílem je tedy co nejrychlejší a nejjednodušší konzumací látky vytvořit efekt, kdy se budete cítit mladší, krásnější a budete mít pevnější nehty a vlasy.

O jaké další látky je kolagen B.Esteé obohacen?
Náš produkt obsahuje nejefektivnější množství prémiového rybího kolagenu I, II a III, který působí na pleť, nehty, vlasy, chrupavky a cévy. Jsem ráda, že už je teď i u zákazníků známé, že bez vitamínu C se kolagen v těle vůbec nedokáže vytvořit. Někdo ho samozřejmě bere externě, ale když je vitamín součástí balíčku s kolagenem, je to pohodlnější. Nemusíte tedy ráno brát dvacet pilulek různých vitamínů a doplňků stravy, všechno je už součástí sáčku. Zároveň si můžete být jisti, že vám díky kombinaci vitamínů bude kolagen rychle fungovat, a navíc prospěje i vaší imunitě.

Součástí našeho kolagenu je i kyselina hyaluronová. Tato kyselina v kůži vytváří jakési sítě, v níž se kolagen zachycuje, a čím jste starší a čím míň kyseliny v těle máte, tím hůře zachytávate a někdy nevidíte ani efekt! Během našeho výzkumu bylo důležité i to, že naše populace od 35. roku života je hlediska kyseliny hyaluronové v permanentním deficitu z důvodu aktivního stárnutí.. Proto v našem kolagenu není doporučená denní dávka, ale stimulační dávka této kyseliny. Z toho důvodu se také doporučuje kolagen pravidelně užívat od třiceti let věku, kdy se do deficitu většinou dostáváme. Právě díky vědeckému podtextu, který vznik kolagenu B.Estée provázel, náš produkt tak dobře funguje. Vidíme to i v naší klinice, kde tento kolagen běžně používáme pro prodloužení efektu po zákrocích. Změny jsou viditelné a klienti jsou nadšení.

Měl by tedy každý ve třiceti letech kolagen pravidelně užívat? A má cenu s tím začínat i později?
Bylo by to tak ideální, protože se díky němu dá předejít spoustě estetických problémů, které starší klienta často trápí. Sama jsem po třicítce pocítila na svém těle změny a chtěla jsem s procesem stárnutí něco dělat. To byl také jeden z impulsů pro můj výzkum. Nedá se ale říct, že by měl kolagen smysl jen od této věkové hranice, mám samozřejmě i klienty, kteří jsou mladší než třicet let a kolagen užívají. Například ti, kteří řeší léčbu velkých jizev a kožních problémů nebo klientky, které se staly brzo maminkami. Těm doporučuji začít s kolagenem dříve, protože v některých případech opravdu pomáhá léčit. Zjizvená kůže bývá tvrdá, těžko přijímá živiny a všechny aplikované přípravky se nedostanou skrz. Proto je kolagen, jenž působí zevnitř, dobrým pomocníkem. Dochází díky němu k vnitřní hydrataci a restrukturalizaci a pleť se začne léčit rychleji a lépe. Po těhotenství, kdy dala žena všechny živiny a stavební materiály dítěti, se tento deficit a známky stárnutí projeví a tělo si žádá větší péči. V takovém případě je skvělá například půlroční kolagenová kúra, která je schopná známky stárnutí zmírnit a u některých klientek dokonce úplně odstranit. 

Začít později samozřejmě smysl má. Stává se, že k nám na kliniku přijdou klienti po čtyřicítce, kteří se najednou rozhodli řešit nějaký estetický problém. Těm zpravidla nastavujeme nejprve měsíční kolagenovou kúru a až potom řešíme cokoliv dalšího. Kdybychom totiž začali rovnou se zákroky a léčbou, nemusely by být výsledky tak viditelné a určitě by tak dlouho nevydržely. Takže kvůli spokojenosti našich klientů volíme nejprve cestu kolagenu.

634fc7b188f0aobrazek.jpg

Máte nějakou radu na to, jak kolagen správně užívat?
Estetická medicína je dnes mnohem častější součástí našich životů, málokdo může říct, že nikdy takové služby nevyzkoušel. A proto by mělo být běžné také užívání správného kolagenu s vhodným a vědecky podepřeným složením. Pokud je totiž složení kolagenu vytvořeno jen na základě marketingu a proto, aby bylo co napsat na krabičku, může to mít pro klienty následky v podobě hypervitaminózy nebo třeba rozpadu botulotoxinu, který způsobuje vitamin B. Myslím, že kdykoliv člověk začíná brát nějaké doplňky stravy, měl by myslet na to, čeho s n

imi chce dosáhnout. To stejné platí i v anti-agingu, zkrátka nepřekombinovávat látky, které nakonec vzájemně vyruší svůj efekt.

Jaké varianty kolagenu máte?
Kolageny B.Estée se liší jen v příchuti. Nabízíme variantu jahoda, pomeranč a mango-maracuja, jednoduše proto, aby se klienti jedné nepřesytili, ale naopak mohli zkoušet něco nového, co jim dodá entuziasmus. Naší novinkou je teď příchuť citron a limetka, která je navíc doplněná o zinek a biotin, aby více podpořila růst a kvalitu vlasů a nehtů. Zinek zároveň prodlužuje fungování botulotoxinu, takže je perfektní i pro klienty, kteří chodí na botox.

Jaké jsou na vaši kolagenovou řadu ohlasy?
Zatím jsem se nesetkala s názorem, že by kolagen B.Estée nefungoval. Myslím, že důvodem je i to, že od samého začátku vývoje produktu opravdu chceme lidem pomoct, nehledali jsme výhodné řešení z hlediska nákladů ani jsme na proces nekoukali komerčně. Skvělé ohlasy na něj máme i přímo na klinice. Je třeba říct, že v estetické medicíně nestačí přijít jednou za tři měsíce na půlhodinové ošetření na kliniku a čekat zázraky. Pokud chcete změnu, je potřeba se o sebe starat i doma. Když vnitřně užíváte látky, které vám celý den stimulují tělo, aby fungovalo tak jako zamlada, podpoříte výsledky estetické medicíny a změny uvidíte mnohem dříve a výrazněji.

Váš kolagen byl oceněn jako ten nejlepší ve své kategorii v Česku a na Slovensku. Co to pro vás znamená?
Kolagenový trh je velmi přesycený a je těžké vysvětlit lidem, že zrovna ten váš by měli používat. Když jsme na tento trh vstupovali, nikdo nás neznal a bylo obtížné se dostat ke klientům. Právě toto ocenění bylo milníkem, který ukázal, že na základě testů a srovnání s jinými kolageny, je B.Estée nejlepší, co se týče složení a účinnosti. Díky tomu je pro nás teď jednodušší oslovit zákazníky a salóny, které ho svým klientům dále nabízejí. To byl také náš cíl – mít reálné výsledky, vidět účinky našeho kolagenu a dávat zákazníkům kvalitní balení produktu.

634fc775b9a43obrazek.jpg

S jakými požadavky za vámi klienti na kliniku nejčastěji chodí?
Nejčastěji jsou to určitě rty, tam je klientela opravdu široká i co se týče věku. Je to zákrok, který dokáže omladit a zároveň to není nic velkého. Druhá věc je samozřejmě anti-aging. U nás na klinice užíváme moderní technologie skrytých liftingů, takže na vás nikdo nepozná, že na sobě máte nějaké výplně. Navštěvují nás i muži a ti nejčastěji řeší transplantaci vlasů nebo odstranění ochlupení.

Co může každý z nás udělat, aby stárnutí trochu zpomalil?
Kromě vnitřní péče je velmi důležitá i ta vnější. To znamená si večer dobře odstranit make-up a dopřávat si pravidelný mechanický peeling, který odstraní zrohovatělou vrstvičku kůže, aby pleť mohla přijímat aplikované krémy a séra. Na pleti se výrazně projevuje i stres, například jako akné, jemné vrásky nebo dehydratace, takže doporučuji věnovat péči o plet třeba 30 min denně a zkusit jí tak „odstresovat". Myslím, že v tomto hektickém světě by člověk měl být schopen si vytvořit čas jen pro sebe.

Kam byste B.Estée chtěla v budoucnu posunout?
Naše vize je se teď hodně zaměřuje na vývoj nové kosmetické řady, na níž už pracujeme. Bude se jednat konkrétně o kosmeceutiku, tedy produkty s vyšším obsahem účinných látek než má kosmetika. Zde opět klademe důraz na výzkum, aby jednotlivé složky dávaly dohromady smysl. Rádi bychom, aby tato řada doplnila péči, kterou u nás klienti využívají buď přímo na klinice nebo formou kolagenu, tedy aby měli jasno v tom, po jakých produktech sáhnout pro následnou péči o svou pleť. Z hlediska kliniky bychom své služby rádi rozšířili o invazivní zákroky a pokryli celý obor plastiky.