Dobrý den milá redakce,
já jsem z těch žen, které se trvale omezují a hlídají si jídlo. Konstitučně se hodím k zapřažení do pluhu, už babička říkala něco o dělné ženě.

A protože jsem nechtěla být dělná žena, ale naopak éterická bytost, tak dobře vím, že není problém se vzdát 95 % sladkostí (jím jen čokoládu nad 70 % a tabulku mám tak na tři měsíce), stejně tak jako není problém vyřadit úplně vše, co se maže na chléb od pomazánek, másel až po margariny. Nejíst tučné,
smažené, tatarku - proč? Vždyť to v podstatě není dobré. Je to jen zvyk. Tak tohle mi jde perfektně a nemám s tím problém. Ráno max. bílý jogurt, jablko, v poledne kousek masa a spoustu zeleniny, v šest lehkou malou večeři. Úplně vzorová!!

Ale pak (tak po osmé) se změním v dr. Hydea. Sedneme si s mým drahým (který je setrvale hubený, prostě je to tak), případně se svými synky ve vývinu, kteří mohou sníst cokoliv dvakrát a ještě po tom zhubnou, a dáme si buráčky, chipsíky a nebo aspoň nějakou uzeninu, sýr, chleba doma upečený (žitný, aby nedělal celulitidu), skleničku vína a je konec.

Tuto situaci pozoruji už  několik let, a to nejen u své osoby. Vidím, že podobné potíže mají i některé ostatní. To mě vede k domněnce, že až výrobci dietních produktů pochopí a odhalí tuhle díru na trhu, zbohatnou ještě víc.

Každý totiž ví, že není problém si dát střídmý oběd, ale chutě udržet na uzdě, to je problém. Žaludek se totiž dá ošidit poměrně snadno, ale chuť zcela určitě ne, ta totiž v břiše nesídlí, ta sídlí v mozku a od toho se všechny problémy odvíjí. Diety je tedy nutné rozeznávat dvě: žaludková a mozková.

Proto držet žaludkovou dietu je tak snadné, ale jen přes den!!! Večer to totiž nechce držet dietu žaludkovou, ale mozkovou - pohodovou. Protože takové "hnízdění" s miláčky a nezdravými a kalorickými pochutinami po celém uštvaném dnu je úžasné a hrozně návykové. Mé já se těší, jak se večer odreaguje a poměje. A teď mu to vemte! Nemožné, hrozně trpí - psychicky. Proto se mnou nemůžou uspět nabízeči správného dietního režimu, když mi neumožní pohodu. Proto ze mě nebude éterická bytost, ach jo!

S přáním pěkného dne
Vláďa


Jo, mozek a žaludek, každý si dělá, co chce.

Nejhorší návštěva u doktora

Jaká byla vaše nejhorší návštěva u lékaře?

Máte speciální zážitky z ordinace?

Nebo snad znáte speciální ordinaci?

Svěříte se s příběhy z nemocnice?

Přímo ze zubařského křesla?

Z čekárny?
Napište nám na:
redakce@zena-in.cz
za příspěvek můžete vyhrát lak na vlasy.

Zítra také soutěžíme!

 

 Reklama