608ebd846bb8dcl.jpg
Foto: Shutterstock

Cecile Eledge, matka Matthewa, se v jedenašedesáti letech stala babičkou. Na tom by nebylo nic tak neobvyklé, kdyby si ovšem vlastní vnučku sama neporodila. Pomohla tak svému synovi gayovi k vytoužené rodině.

Matthew a Elliot spolu začali chodit v roce 2012 a o tři roky později se vzali. Obřad proběhl nedlouho potom, co Nebraska uzákonila manželství stejnopohlavních párů. Ve dvou se ale necítili jako kompletní rodina a zatoužili po dítěti. Začali se tedy zajímat o možnosti umělého oplodnění. Oporu a velkou pomoc našli v rodině. Elliotova sestra se nabídla jako dárkyně vajíček (o odnošení dítěte ji neprosili, protože plánovala vlastní rodinu) a Matthewova matka Cecile navrhla, že miminko odnosí. Aby mělo geny z obou stran, byly k oplodnění použity Matthewovy spermie.

„Matthewova matka nám dala největší dar ze všech. Nabídla se, že nám odnosí dítě. Naše dcera byla tedy stvořená v lůně své babičky. Byla to krásná cesta. Jsme neuvěřitelně vděční. Nedokážu ani popsat a zachytit všechny pocity, které mám, když si prohlížím tyto obrázky,“ napsal Elliot před narozením dcery na Instagram k fotkám, které zachycují partnery, sestru (dárkyně vajíček) i těhotnou matku/babičku. Následně se v březnu 2019 narodila holčička, které dali jméno Uma Louise.

Zdroj: the.durt.family Instagram

Reklama