Možná si některé z vás pamatují můj článek z loňského roku o bydlení v 1+0, kde bych letos v dubnu trávila pátý rok. Tenkrát jste mi plánovaly dostavbu balkonu a chválily hezky zařízený byteček. Jenže balkonu se nedočkáte. Došla mi trpělivost. Stěhuji se…

Po delším hledání jsem ho našla! Je dokonalý!

Podmínkou bytu byla vana. Přesto, že jsem dostala od kamarádky nabídku na celoroční koupele u ní, stále jsem, pochopitelně, prahla po té své.

A nebyla to jen vana, co mi v 1+0 scházelo. Postrádala jsem pořádnou troubu, nejlépe v pěkné kuchyňské lince, a balkon pro „kontakt se světem“, ze kterého by pohled směřoval i někam jinam než na opalující se slečnu odnaproti.

pohled ven

Sen se stal skutečností. Mám byt se samostatnou koupelnou, vanou, balkonkem s výhledem do parčíku, obrovské okno v ložnici, krásnou kuchyňskou linku tak velkou, že ani nahoru nedosáhnu, troubu, velkou lednici! Až se mi tomu nechce věřit!

Původní kuchyňka a ta nová...

kuchyne1 kuchyne2

Najdi rozdíl!

  • Rozběhnu se do prostoru a ihned nenarazím (třeba čelem o vstupní dveře).
  • Když si uvařím čaj a vykoupu se, necítím se jako v tropickém skleníku Fata Morgana.
  • Když chci něco někam položit, nemusím přendat něco zas o kousek dál, aby se mi tam pokládaný předmět vešel.
  • Před případnou návštěvou mohu prchnout do vedlejšího pokoje.
  • Pokud se budu chtít za přítomnosti návštěvy osprchovat, nebudu ji muset poslat ven, v lepším případě na chodbu.
  • Když budu vařit mojí oblíbenou kuřecí směs na kari, nebude to z oblečení znát ještě týden.
  • Asi mi tak dobře v novém bytě neporostou kytky, což nebylo sice v malém bytě žádoucí, ale těšilo mne to.  Bylo tam teplo a z vaření a sprchování hodně vlhko.
  • A už (nikdy) nebudu mít hajzl na chodbě! :)

pokoj

Dvojnásobná plocha bytu (cca 40 m2) bude asi lákat k zaplňování pitomostmi, ale já se budu snažit udržet si morálku takovou, jakou ji mám nyní. Jednou za čas vše probrat, a co už „dozrálo“ vyhodit! To jsem na sebe ale zvědavá!


A protože je život změna, a ty já mám poměrně ráda, spojila jsem změnu bydlení i se změnou zaměstnání. Ráda bych se s vámi tedy rozloučila. Zítřek je mým posledním dnem v Ženě-in. Bylo tu s vámi fajn! Doufám, že se potkáme třeba pod články v diskuzi!

A ještě něco. Ten fajnový a téměř kompletně vybavený byteček bude k pronájmu!