Nechte se okouzlit krásou vlaku - a ne lecjakého! Na cestu úzkokolejkou si vás dovoluje pozvat čtenářka Krokodýlice. Její pozvánka je (jak jinak) ve verších.

Máte-li ráda cesty vlakem, jistě nepohrdnete pozváním čtenářky Krokodýlice na cestu úzkokolejkou...
Dobrý den!


vlakPosílám Vám pozvánku do míst, kde žiji:

Co Vám od nás doporučím?
Ráda z vláčku oknem čučím.
Nezdrobňuji, vlak je malý,
úzké koleje nám dali.

Nemusíme na silnici,
máme úzkou kolejnici.
Lidi vozí atrakce
na výlety, do práce.

Ekolog se jen raduje,
že kdekdo vlakem cestuje.
Auto v garáži zazívá
a romantik si užívá.

Zvu Vás na romantickou jízdu krásnou krajinou. Za oknem se střídají lesy, louky, pole a malá vesnická nádraží. Nejde jen o historickou atrakci. Pro hodně vesnic na trati jde o jediné hromadné dopravní spojení se světem. Jedna trať vede z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice, druhá z Jindřichova Hradce přes Kamenici nad Lipou do Obrataně. Vlak projíždí skoro každé dvě hodiny, není problém s kočárkem a kolem. O prázdninách tudy často jede pára. (Důkaz přikládám v příloze) Mezi naše prázdninová dobrodružství patří výlety do náhodně vybraných vesnic spojené s mapováním okolí, sbíráním borůvek a hub ...

vlak

Přeji příjemné svezení,
Krokodýlice

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 3. června 2011: Pozvěte nás na zajímavé místo!

  • Máte ve svém okolí zajímavé místo? Pozvěte nás na něj!

Napište na náš e-mail o zajímavém místě ve vašem okolí čtenářkám magazínu ŽENA-IN.cz! Pojí se k němu nějaká legenda? Záhada? Nic z toho neopomeňte ve své „pozvánce“ zmínit! A když přiložíte i fotku, nebude nic bránit uveřejnění vašeho příspěvku. Fotka ale není podmínkou. Za svůj příspěvek, dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, můžete získat dárek letnímu cestování šitý přímo na míru: Opalovací krém GARNIER AMBRE SOLAIRE s SPF 30 a hydratační sprej po opalování od téže značky. V předmětu vašeho e-mailu nezapomeňte uvést heslo (viz níže).

Zasílání vašich příspěvků na toto téma končí v 3. června 2011 v 15.00 hodin.

cenacena

Reklama