Letošní móda nám dává vybrat. Určitě jste pochopily, že bude řeč o kalhotách. O našich milovaných nohavicích, bez kterých nedáme ani ránu. Zaryté „sukňařky“ mi, doufám, pro tentokrát prominou, ale budou patrně v menšině. Neznám snad jedinou ženu, která by nechodila raději v kalhotách. Někdy možná ke škodě mužské části populace, protože i ty nejkrásnější nohy bývají po většinu roku skryty jejich pohledům.

V redakci mám jednu kolegyni, která má výstavní nohy, dlouhé, štíhlé a krásně tvarované, ale v sukni jsem ji viděla jen jednou. Neustále je navlečená v plandavých gatích. Je to prý pohodlné, praktické a nikde netáhne.
Na tom se shodneme asi všechny. V sukni se navíc musí člověk stále hlídat, jak si sednout, jestli se někde něco nevyhrnuje, jestli náhodou neuteklo oko na punčoše. To musí být stresující. Ale praktičnost určitě nebude tím hlavním důvodem, proč milujeme a nosíme kalhoty.

Kalhoty jsou prostě ležérní, dokážou být koketní a neskonale sexy. To už věděla velká průkopnice kalhotové módy Marlene Dietrich, které byla na své nohy náležitě pyšná a rozhodně neměla zapotřebí je schovávat. Přesto právě ona ukázala ženám, jak kalhoty nosit. Jak rafinovaně využít dráždivého kontrastu ženského a mužského prvku ve svůj prospěch.

Tehdy se nosily kalhoty s vysokým pasem, záševky a širokými nohavicemi s manžetou. A takové se nosí i dnes. Ale už se většinou nešijí z vlněného flanelu jako tenkrát, ale z odlehčených moderních materiálů. Široké, rovné a plandavé kalhoty převážně ve světlých barvách ovládly přehlídková mola. Jakoby přivály atmosféru přímořského Saint-Tropez a prázdninové nálady. K nim poloprůsvitné košile, šle a vestičky. Nádhera.V kontrastu k planďákům vypochodovaly i modelky s velmi úzkými nohavicemi v délce nad kotníky. Jako by čekaly velkou vodu. K tomu vypasovaná krátká sáčka s tříčtvrtečními rukávy. Velmi ženské.

Jaké byste si vybraly vy, milé ženy-in?
Volné, rozpustile chlapecké planďáky, ve kterých se budete francouzsky šik? Nebo byste byla raději k „sežrání“ ve smyslně ženských úzkých kalhotách na tělo?
Napište mi.