Léto je pro většinu z nás to příjemnější období v roce. Slunce zapadá později, venku je příjemně a máme lepší náladu. Využijte krásné počasí a vyrazte společně s rodinou či přáteli na piknik. Máme pro vás tip na skvělou pochoutku, která by neměla chybět ve vašem piknikovém koši.

Snídaně, oběd či svačina v trávě? Ano!

Stačí si vybrat hezké místo, sehnat velkou deku a připravit koš s jídlem a pitím. V létě si s jídlem můžete různě vyhrát. Příjemně vás osvěží různorodé studené pokrmy a venku si navíc na jídle mnohem více pochutnáte.

Která jídla se na piknik nejvíce hodí?

Vyzkoušejte například výbornou sýrovo-ředkvičkovou pomazánku, která povznese vaše stolování pod širým nebem na vyšší úroveň.

Budete potřebovat:

230 g sýru feta
60 ml řeckého jogurtu
3 lžíce olivového oleje
2 lžíce čerstvě vymačkané citronové šťávy
3 lžíce nasekané petrželky
1 svazek jemně nakrouhaných ředkviček a pár ředkviček na ozdobu
petrželku k posypání
1 francouzskou bagetu
2 stroužky česneku.

pomazánka

Postup přípravy je velice jednoduchý. Fetu rozdrobte do mísy robotu, přidejte jogurt, olej a citronovou šťávu a rozmixujte do husté, ale hladké pomazánky. Pomazánku přendejte do mísy a vmíchejte petrželku a ředkvičky. Pomazánku můžete dále ředkvičkami i ozdobit a podávat posypané petrželkou s plátky francouzské bagety. Ty nejprve potřete olejem a opečte je, poté potřete česnekem. Další výborné recepty, stejně jako tento, naleznete v magazínu Albert v kuchyni

Chcete piknikovat stylově?

I zdánlivě obyčejné letní sedánky můžou vypadat stylově. Nebojte se si dopřát trochu luxusu, který dodá vašemu posezení styl. Zapomeňte na jednorázové plastové nádobí a pořiďte si krásné designové kousky. Skvělou volbou může být nádobí z kolekce Waves Jamieho Olivera, které si nyní můžete exkluzivně zakoupit v prodejnách Albert.

Reklama