sd

V posledních dnech jistě mnohé z vás vystavily své tělo slunečním paprskům, ale chránily jste svou pokožku dostatečně? Léto je za dveřmi, venku panují tropické teploty, proto se dnes zaměříme na opalovací přípravky, které chrání naše tělo. Navíc se dozvíte, jaké množství krému je ideální pro opravdu dostačující ochranu.

Sluníčko je skvělá věc, že? Nejenže během pobytu na slunci se nám pokožka zbarvuje do krásného bronzového odstínu, který je líbivý, ale navíc díky němu máme hned lepší náladu. K opálení pokožky dochází v okamžiku, kdy sluneční paprsky dopadnou na pokožku. Tudíž opalovací přípravek použijte ještě před tím, než budete na slunci. Ideální doba je 15–20 minut před tím, než vystavíte své tělo slunečním paprskům. Často padají dotazy, jestli je rozdíl mezi mlékem a olejem. Není, jen prostě někomu vyhovuje olej, protože se nemusí namáhavě roztírat tak jako hutné mléko. Ať už zvolíte ten či onen produkt, vždy dbejte na výši faktoru a průběžně své tělo mažte. Jen jednou za den opravdu nestačí! Dbejte o své zdraví a ochrannou sluneční péči nepodceňujte!

sd

Víte, jaké množství opalovacího přípravku byste měli použít?

Pro dokonalou ochranu je ale velmi důležité použít dostatečné množství opalovací kosmetiky. „Řada výzkumů odhalila, že uživatelé často nanesou pouze poloviční množství přípravku, než je ve skutečnosti nezbytné. To pak snižuje účinnost např. z OF 50 na OF 30 a méně,“ říká dr. Katja Warnke z oddělení výzkumu a vývoje sluneční kosmetiky Nivea. Pro optimální ochranu pokožky potřebujete nanést na celé tělo zhruba 6 čajových lžiček přípravku na opalování – jednu na každou paži, jednu na každou nohu, jednu na horní část těla a jednu na záda. Větší pozornost věnujte i citlivým oblastem: uším, nosu, rtům, zátylku atd., náchylné ke spálení jsou také ramena, boky, spodní část zad, nárty a zadní strana kolen.“

Zaujalo nás

Není důležitý jen nákup produktů s dostatečným OF, nýbrž i jejich aplikace. Spousta z nás jej totiž neumí správně rozetřít, a tak nám nejen na obličeji vzniknou nechráněná místa. Nejčastěji opomínáme uši, místo nad horním rtem, podkolení jamky. Nivea přišla s novou kampaní, kdy za pomoci speciální kamery můžete zjistit, jestli umíte správně opalovací krém rozetřít. Dobrý nápad, co říkáte?

Čtěte také:

Reklama