K dovoleným nepatří jen opalování se u moře či rybníka a procházky po místních nebo zahraničních pamětihodnostech, ale také večerní a noční posezení v restauracích a barech. Není nic krásnějšího než večerní posezení na terase s výhledem na moře a osvěžujícím koktejlem v ruce. Co ale rána!

Večer si užíváme alkoholu a ráno se probudíme s pořádnou bolestí hlavy. Ta ale většinou bolí jen po aromatických látkách nebo příměsích obsažených v alkoholu. Dopřejeme-li si kvalitní alkohol bez těchto nežádoucích příměsí, ráno se probudíme s „čistou hlavou“. Výborných a zároveň „bezbolestných“ koktejlů přitom existuje celá řada a všechny mají jedno společné – Finlandia Vodku.

Pravá Finlandia Vodka totiž prochází speciálním destilačním procesem, který má až 200 kroků. Výsledkem je pak čistá vodka, která neobsahuje téměř žádné aromatické látky či příměsi. Koktejlům z Finlandia Vodky holdují i modelky Andrea Vránová a Markéta Svobodná, bavič Josef Mladý, moderátorka Zuzana Belohorcová, cvičitelka Hana Kynychová nebo hudebník Petr Vondráček.

Nemáte-li rádi prostředí barů a restaurací, můžete si osvěžující koktejl dopřát i doma. Stačí jen vědět, jak na to.

Letním hitem je již po několik let Caipiroska. Tento lahodný nápoj vymyslela skupina barmanů v Laponsku v roce 1992 a od té doby se stihl stát koktejlovou klasikou především díky své jednoduché přípravě.

Tradiční Caipirosku připravíte tak, že ve sklenici rozmačkáte půlku limetky s 1-2 lžičkami třtinového (hnědého) cukru, přidáte 4 cl Finlandia Vodky a dosypete ledovou tříští. Pokud už jste Caipirosku vyzkoušeli a rádi byste poznali i nové nápoje, nebojte se experimentovat. Nahradíte-li klasickou Finlandia Vodku jednou z jejích ochucených variant, Finlandia Cranberry, vznikne lahodný koktejl Cranpiroska. Stejně oblíbený, i když méně tradiční, je koktejl Molotov. Do vyšší sklenice nalijte dvě třetiny džusu ze zeleného jablka, doplňte citronovou limonádou
a 4 cl Finlandia Cranberry.

Získáte tak společníka na celý večer, po kterém druhý den hlava bolet rozhodně nebude.

Reklama