píše mimo jiné ve svém příspěvku čtenářka s nickem Pinokio. Kdysi chtěla být vzornou manželkou a matkou, ale nakonec se ukázalo, co je na světě nejdůležitější. K čemu dospěla a proč, to se dočtete v jejím příběhu, za který děkujeme

Dobrý den, v 21 letech jsem se vdala a chtěla být perfektní manželka, matka, ten největší pracant na světě. Myslela jsem si, že když budu dokonalá, všichni mě budou milovat a život bude jedna velká pohádka. Makala jsem na tomhle pofiderním štěstí od rána do večera. Všichni okolo mně museli být spokojeni.Po třech letech jsem se doma zhroutila, poté vážně onemocněla.

Od té doby se mi změnily priority. Nejsem stephordská panička a úklid už tak vážně neřeším, důležité jsou pro mě jiné věci.

Samozřejmě nemám doma bordel, ale nemusím mít vypulírovanou domácnost. Domácí práce jsem rozdělila spravedlivým dílem.

Desetiletá dcera si uklízí sama pokojík, manžel uklízí ložnici, vydrhne vanu, zamete a vytře. Kuchyň a obyvák zvládám já. Co se týče jarního úklidu, střešní okna umyje manžel, já ostatní, dcera si vygruntuje pokojík a vytřídí věci, já vymyju kuchyňskou linku, obývací stěnu, vytřídím si šatník, manžel odtáhne těžké věci a vytře pod nimi a společně uděláme před Velikonci týdenní úklid a jsme hotovi.

Hodlám si užívat jarního sluníčka a pracovat na zahradě, je to činnost, která mě baví mnohem víc než šílené lítání po bytě a kontrola prachu. dnešní době už vím, že člověk by si měl užívat každé chvíle, kdy je na světě a nepromarnit ani chvilku zbytečnými blbostmi.

pinokio

Milá pinokio, naprosto s vámi souhlasím a myslím, že i většina čtenářek. Ale když jsem tak četla, jak vypadá váš jarní úklid, to jsem vedle vás pořád pěkný břídil a flákač

Jak vypadá jarní úklid ve vaší domácnosti, milé ženy-in? Prožíváte smýčení, leštění, utírání, třídění a podobné činnosti, nebo jdete raději do přírody?

Napište nám, jak si to rozdělíte, abyste si užily sluníčka a doma měly přitom uklizeno

Pište na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama