Milá redakce ženy-in,
 
dovolená, to je to, co bych mohla pořád stále znovu. Při svém zaměstnání v malé firmičce je člověk stále na telefonu, ať je nemocný, na dovolené atd. A proto mi velmi chybělo něco, kde bych mohla skutečně úplně vypnout.
Po 5 letech takovédleho frmolu. Což se mi letos povedlo. Musím napsat tak trochu díky zdraví, jelikož jsem byla tři týdny nemocná a pak jsem si vzala dovolenou...
Nemělo by se podceňovat trávení dovolené 1x ročně minimálně 14 dní v kuse. Něco na tom skutečně bude, teprve pak člověk vypíná mozek  a nepřemýšlí na prací.
Původně jsem se rozhodovali, že půjdeme na čundr po Čechách, ale okolnosti nás zahnaly trochu někam jinam v naší skutečně krásné vlasti :-)
Vyrazili jsme do Českého Krumlova, jen tak. Ověřili jsme si snad všechny turistické služby, připadali jsem si hýčkáni a užívali jsme si to. Skvělý penzion, ve kterém ani noha, do centra kousek a za pár korunek. Podívali jsme se na zámek, zámecké zahrady, do otáčivého divadla na Tři mušketýry, na výstavu Saudkových, do muzea útrpného práva, včetně divadelního kusu místních ochotníků - u toho jsem mřela děsem, užili jsme si i přírody. Výlet za Lipno do Nové Pece a pěšky na Trojmezí, ještě teď na to moje nožičky vzpomínají, jelikož mi slézají nehtíky. No, nevzala jsem si na to nejvhodnější obuv. Ale kdo by čekal takové stezky :-)))
Pro všechny zúčastněné však byla největším zážitkem návštěva místního pivovaru Eggenberg a poté i připojené restaurace, kde jsme ochutnávali nejen pivo, ale i onu výtečnou svíčkovou omáčku s poctivým houskovým knedlíkem a hromadou brusinek.
Což mluví za vše...
 
Všem žínkám doporučuji, zde se fakt nikdo nudit nemůže, program tam stále běží.....
 
Kočička


Milá Kočičko,
vy jen dokazujete, kolika smysly se dá vnímat krása.
Krumlov je jedním z těch nejkrásnějších měst a já k němu mám zvláštní osobní vztah. Škoda jen, že mimo sezonu je až moc mrtvý a vypadá spíš jako prázdná filmová kulisa...
 
  
 
 

Reklama