uceni.jpgFoto: Shutterstock

Stejně jako mnohé jiné projekty, vznikl i tento za účelem usnadnit aktuální situaci. Shromažďuje naučná videa týkající se předmětů základních a středních škol, která studentům pomohou v samostudiu. Za stránkou NaucnaVidea.cz stojí parta mladých vývojářů a studentů, kteří si dali za cíl vytvořit platformu, která pomůže doplnit výuku a rozšířit obzory studentů.
 
„Nápad vznikl v době karantény, kdy se zavřely školy a nejen pro studenty, ale i pro vyučující, vznikla nová, dosud neznámá situace. Web je zatím v počáteční fázi a postupně přidáváme výuková videa k jednotlivým předmětům,“ vysvětluje Jan, jeden z autorů webu. „V budoucnu bychom chtěli navázat kontakt s českými tvůrci videí a spolupracovat s nimi na dalším vývoji webu. Během přidávání obsahu na web, jsme narazili na přibližně 3 500 českých výukových videí a každým dnem přibývají další. Aktivita jejich tvůrců se nám líbí a chtěli bychom je naším projektem podpořit a dostat jejich videa více mezi lidi, kteří je využijí,“ dodává s tím, že chtějí postupně přidávat i kvalitní zahraniční videa.
 
Najít zde nyní můžeme například videa vzdělávacího cyklu Nezkreslená věda od Akademie věd České republiky, výuková videa vysokých škol, kam patří například rozbory literárních děl Filosofické fakulty UK či videa přímo od jednotlivých studentů a učitelů. Svá videa tam má například učitel matematiky Marek Valášek nebo student Tomáš Chabada, který pomůže například s přijímacími zkouškami z matematiky na střední školy.

pc.jpgFoto: NaucnaVidea.cz

Všechna videa na naucnavidea.cz, jsou již nahraná na YouTube. Tento portál je tedy vlastně shromažďuje na jednom místě, rozděluje do kategorií a usnadňuje jejich vyhledávání. Lze jej přehrávat přímo tam. Kdokoliv může následně přidávat další videa a rozšiřovat tak obsah webu. „Pokud uvidíme zájem veřejnosti, rádi bychom web rozvíjeli dál a vytvořili univerzální nástroj, který propojí ty, kteří chtějí vyučovat, s těmi, kteří se chtějí vzdělávat. Budou zde moci vzájemně komunikovat na diskusních fórech nebo vkládat titulky k cizojazyčným videím,“ vysvětluje Jan. Postupem času by tvůrci chtěli spustit také sekci pro online doučování a přednášky.
 
Autoři tohoto projektu věří, že se bude aktuálně jejich web hodit studentům, kteří se učí na maturitu a přijímací zkoušky nebo těm, kteří si zkrátka chtějí rozšířit obzory v jednotlivých předmětech. Dále by se mohl hodit i pedagogům, kteří mohou videi doplnit svou výuku či rodičům, kteří se se svými dětmi učí doma.

videaaa.jpg

Foto: NaucnaVidea.cz

Reklama