Léto a s ním spojené tropické teploty se pomalu blíží. A přestože má UV záření mnohá pozitiva, jako je tvorba endorfinů a tvorba vitaminu D, může nám způsobit i nemalé komplikace. Přinášíme vám několik užitečných tipů, jak komplikacím předejít a jak si léto a opalování opravdu užít.

Pokud se během letního období chystáte dlouhodobě pobývat na slunci, pamatujte na vhodnou ochranu. Opalovací krém s UV filtrem ochrání pokožku a sníží riziko rakoviny kůže. Vybrat si přitom můžete z velkého množství ochranných faktorů. Pro většinu obyvatel České republiky v naší zeměpisné šířce postačí SPF v rozmezí od 15 do 20. U moře je nutné použít vyšší faktor, minimálně SPF 25. Ještě vyšší faktor, SPF 50, je ideální pro lidi s fototypem I, pro ty, kdo trpí kožními problémy, nebo pro ty, kdo se chtějí vydat do subtropických či tropických krajin.

Pokud je dovolená spojená s koupáním, doporučuje se používat voděodolný opalovací krém. Ten odolává vodě po dobu 40 minut. Širokou škálu kvalitních opalovacích krémů nabízí například značka Pharma Future v rámci řady Sun Care, která chrání pokožku před UVA i UVB zářením. Jejich benefitem je hypoalergenní složení a absence parabenů a BMDBM.

Panthenol

Ochranu proti slunci používejte i ve chvíli, kdy je zatažená obloha. Slunce totiž opaluje i přes mraky. Na pozoru buďte také v případě, když plánujete dovolenou na horách. Ve výšce 1500 metrů je totiž intenzita záření asi o 20 % větší než u hladiny moře.

Při samotné aplikaci opalovacího krému nezapomeňte na dostatečnou intenzitu. Ochranný faktor je funkční po namazání dvou gramů na cm2. Obecně se doporučuje nanést na kůži větší množství krému tak, aby byla kůže bílá a krém se následně vstřebal.

Panthenol

O pokožku pečujte také po opalování. Důkladně ji osprchujte a očistěte od chlorované či slané vody. Tělo potom důkladně promažte hydratačním mlékem s vitamínem E, který má pozitivní vliv na regeneraci pokožky. Pokud zjistíte zarudnutí pokožky, ochlaďte ji mokrými obklady a následně na ni naneste panthenol. Ten podrážděnou pokožku hydratuje a zvláčňuje, dále má regenerační účinky a zrychluje přirozenou obnovu buněk. Odstraňuje také nepříjemné pocity svědění, redukuje podráždění a zčervenání pokožky. Panthenol můžete pořídit rovněž v rámci značky Pharma Future. Pokud se chcete na pobyt na slunci dokonale připravit, je vhodné pravidelně užívat betakaroten, a to buď přímo v potravě, nebo formou doplňků stravy.

  • SUN milk 15 SPF/UVA – 349 Kč
  • SUN cream 30 SPF/UVA – 427 Kč
  • SUN cream 50+ SPF/UVA – 529 Kč
  • SUN cream KIDS 50+/UVA – 589 Kč
  • D-PANTHENOL SPRAY 10% - 109 Kč
  • Tělové mléko s 10% D-panthenolu – 109 Kč
Reklama