5b15121c68b00obrazek.pngFoto: Shutterstock.com

  • Slunce je pro nás významným zdrojem energie. Silné UV záření může ale způsobit mnoho problémů jak naší pokožce, tak i vlasům. Už nyní je potřeba zahrnout do stávající péče solární kosmetiku určenou na vlasy. Jen díky tomu se vyhnete silnému poškození, které léto na kštici může napáchat. Nemusíte se bát, za produkty neutratíte majlant, jak si možná myslíte.
  • Pokud odmítáte investovat do výše zmíněné kosmetiky, kupte si alespoň kvalitní regenerační masku. Ideální jsou ty, které obsahují  keratinovou nebo proteinovou složku. Jsou vhodné na všechny tipy vlasů, ale ocení je zejména ženy se suššími či extrémně poškozenými vlasy. Vlas zevnitř vyživí, ale současně nezatíží. Aplikujte vždy, kdy jsou vlasy vystaveny slunci po celý dlouhý den.
  • Nezapomínejte opláchnout vlasy od slané či chlorované vody po každém koupání. Pokud není v okolí dostupná sprcha se sladkou vodou, mějte při ruce láhev naplněnou z domova. Chlor i sůl nestihne vlasy vysušit a nestane se z nich tak během chvilky nepěkný chemlon.
  • Naše podnebí se od klimatických podmínek přímořských států zásadně odlišuje. Běžnou péči bychom proto měly na cestách doplnit o produkty určené k ochraně vlasů před UV zářením. Ty lze pořídit v podobě sprejů, olejů či krémů. Například ochranný thermo sprej i v extrémně slunečných podmínkách udržuje ve vlasech požadovanou vlhkost. Mléka zase vlas obalí a zabrání tak vnějšímu poškozování.
  • Přes léto jsou vlasy, i ty nebarvené, samy o sobě namáhány a vlasové vlákno tak ztrácí na pevnosti a kvalitě. Snažte se proto vyhýbat nešetrnému mechanickému zacházení, jako je drsné česání, žehlení či fénování. K rozčesávání vlasů používejte pouze hřebeny, které mají přírodní štětiny. Vyhýbejte se těm kovovým.

5b152726ae163obrazek.png

Uložit

Uložit

Reklama