Většina žen asi potvrdí, že návštěvy gynekologické ordinace nepatří právě k jejím nejoblíbenějším.
Většinou je omezujeme jen na pravidelné preventivní prohlídky.

Existuje však i několik příčin, kvůli kterým jsme nucené překonat svoji nechuť a podstoupit gynekologické vyšetření i mimo tyto termíny.

Mezi nejčastější patří výtok neboli fluor.

Jedná se o zvýšenou produkci sekretu v důsledku onemocnění různých úseků rodidel od vchodu poševního přes pochvu, dělohu až po vejcovody. Výtok je také jedním z nejčastějších příznaků zánětu pochvy (kolpitis). Pochva je dutý orgán, jehož vnitřní stěny jsou kryty speciální výstelkou (dlaždicovým epitelem), která má poměrně velkou odolnost. Její buňky obsahují glykogen – složitý cukr, který normálně přítomný Lactobacillus Döderleini rozkládá na jednoduché cukry (maltosu a dextrosu), jež se dále mění na kyselinu mléčnou, a tím se vytváří kyselé prostředí pochvy.

Při nežádoucí změně ph může sehrát pozitivní roli léčivý přípravek obsahující Lactobacillus - Fermalac Vaginal, 10 cps.vag., jenž je schopen přirozeným způsobem udržet normální poševní flóru, čímž dojde k zamezení nežádoucích patologických změn. Farmalac Vaginal - poševní tobolky obsahují kultury živých přirozených mléčných bakterií, které se v pochvě pomnoží a dojde k fermentaci mléčného cukru na kyselinu mléčnou a výsledkem je zabránění růstu infekčních patogenních mikroorganismů.

S troškou nadsázky můžeme vše shrnout na:„užitečné bakterie likvidují nebezpečné bakterie".

Je dobré si připomenout faktory, které napomáhají zničení přirozené vaginální mikroflory. 

Mezi ně patří
- špatný životní styl
- koupání v bazénech či rybnících
- užívání antibiotik
- nevhodné a neprodyšné oblečení
- časté střídání partnerů


Pravidelné užívání Fermalac Vaginalu pod lékařským dohledem ženu od nepříjemných pocitů a situací osvobozuje. A nejen to. Peče o zdravou vaginální mikroflóru snižuje rizika jiných onemocnění, má pozitivní vliv na sexuální život, v některých případech zabraňuje onemocnění partnera.

Užívání přípravku by se mělo stát součástí života moderní ženy.

I další použití tohoto přípravku je poměrně široké – k normalizaci poševní flóry po předchozí léčbě antibiotiky a chemoterapeutiky, po léčbě poševními preparáty, před plánovanými gynekologickými zákroky, k udržení fyziologického poševního prostředí v graviditě. 

V neposlední řadě i jako prevence poševních zánětů a fluoru, kdy se doporučuje podávání 1–2 týdně po dobu 2–3 měsíc.

Jeho použití je velmi jednoduché – pomocí přiloženého aplikátoru je také časově nenáročné.

Přes veškerá pozitiva je však nutné užívání konzultovat s lékařem. Poslední příznivá informace zní, že Fermalac Vaginal je částečně hrazen zdravotními pojišťovnami. 

Reklama