Venku počasí, že by ani psa nevyhnal a tak pro vás máme malý tip, jak si ten den a následující víkend udělat mnohem příjemnější. Není lepšího potěšení, než nějaká ta dobrota do bříška, co říkáte? Pojďte se podívat na náš velmi oblíbený recept na tu nejlepší tvarohovou bábovku.

Ať už se rozhodnete víkend trávit jakkoliv, návštěvou či válením doma u televize, rozhodně by vám u toho neměla chybět nějaká ta dobrota. My jsme si pro vás vybrali náš starší recept na výtečnou tvarohovou bábovku, kterou si jistě zamilujete, stejně jako my.

bábovka

Suroviny

500 g měkkého polotučného tvarohu
250 g změklého másla
100 ml smetany
3 vejce
200 g polohrubé mouky
150 g cukru moučka
1 prášek do pečiva

tři druhy čokolády: hořká, bílá a mléčná - asi po 40 g od každé

tuk a mouka na vymazání a vysypání formy
bábovka

Postup

Změklé máslo vyšleháme s cukrem. Poté přidáme vejce. Opět prošleháme a přidáme tvaroh. Šleháme dále, až je hmota hladká, a přilijeme smetanu.

Do mouky vmícháme prášek do pečiva a nasypeme do těsta. Promícháme. Čokoládu nasekáme a jako poslední přidáme k těstu. Smícháme a nalijeme do formy, vymazané tukem a vysypané moukou.

Pečeme v troubě předehřáté na 170 °C, asi 50 minut až hodinu. Bábovka bude hotová, až do ní vpíchnete špejli a vytáhnete ji čistou, a ne ulepenou od těsta.

Vyklopíme z formy, necháme vychladnout a podáváme.

Dobrou chuť přeje elly.

 

Dobrou chuť a příjemný víkend vám přeje celá naše redakce. :-)

Reklama