Valtice

Velikonoční svátky se blíží a s nimi možnost vyrazit na prodloužený víkend za krásami naší země. Což takto navštívit třeba jižní Moravu a zavítat velikonoční koncert na zámku Valtice, prohlídku unikátního zámeckého divadla nebo místní jarmark?   

Velikonoční svátky a s nimi spojené volno přímo lákají k cestování za poznáním. Pokud jste ještě nenavštívili Valtice, tak možná právě letos je ten pravý čas. Správa zámku totiž na tyto dny připravila velice atraktivní program. Veškeré aktuální podrobnosti naleznete na oficiálních stánkách (viz níže).

Valtice

Velikonoční tip:

Pokud dodržujete se svými dětmi velikonoční tradici „zajíčka“, jenž schovává v zeleni čokoládová vajíčka a pamlsky, můžete k tomu využít valtickou zámeckou zahradu. Děti budou nadšeně hledat nadílku a vy se zatím můžete kochat pohledem na zámek.

A i když vám to třeba na letošní Velikonoce nevyjde, vězte, že Valtice byste si neměly nechat ujít. Po staletí zde hospodařil známý rod Lichtenštejnů a vybudoval unikátní komplex, díky kterému je celý zámecký areál Valtice, včetně krajiny a staveb v okolí, natolik významnou památkou, že byl v roce 1996 zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. A že je to právem, napoví i náš pohled do nádherných interiérů zámku...

Valtice

Valtice

Užijte si velikonoční čas na zámku Valtice!

Valtice

Valtice

Valtice

Valtice

Valtice

Valtice

Valtice

foto: Petr Macák, www.vyletiky.cz

Přečtěte si také:

Reklama