Svátek svatého Valentýna je za dveřmi. Nebaví vás sladká srdce, bonboniéry, plyšoví medvídci, trenky se srdcem a podobné slaďárny? Myslíte si, že Valentýn si zaslouží něco peprnějšího nebo více slavnostního? Pak ho využijte jako jedinečnou oslavu lásky, vztahu, milování a sexu. Jak?

Nechte se inspirovat nekonvenčním pohledem. Možností, jak si užít smyslnou oslavu Valentýna, je nepřeberné množství. Záleží na vaší fantazii a odvaze se „odvázat“ a sáhnout třeba i po pomůckách, které pomohou užít si rozkoš na plné obrátky.

sexshopprozeny2

Tajemství sexuality

„Dalo by se říci, že svátek svatého Valentýna mě nechával chladnou. Jednou jsem dokonce dostala umělou kytku a tím jsem v sobě tento svátek uzavřela jako něco, co mi nemůže poskytnout víc, než trapné kýče,“ říká Lenka. „Jenže pak jsem si řekla, že jakákoli oslava, která skýtá možnost dát průchod oslavě sexuality, je vítaná, a zkusila jsem to jinak. Z techniky tantry jsem si odnesla třeba to, že sexualita a milování se má rozvíjet stejně jako jakékoli jiné umění. Rozhodla jsem se tedy, že to na svého přítele zkusím s něčím netradičním. Zavrhla jsem všechny růžovosti a rozhodla se, že se nechám inspirovat různými technikami i nepřebernou literaturou, kterou jsem hltala, a nastolíme nový oslavující řád. Ať už by to mohl být Valentýn nebo jiný den, budeme si užívat jeden druhého a dáme si při našich sexuálních hrátkách na čas. Moje očekávání předčila skutečnost. Teď si takové oslavy pořádáme minimálně jednou za měsíc, protože nás to začalo bavit.“

sexshopprozeny1

Erotická předehra v náznacích

Už v dávných kulturách byla sexualita spojená s jídlem. Samozřejmě není cílem hned doma pořádat hromadné orgie, ale můžeme si vzít inspiraci z náboje, který je provázel. Spojení dobrého jídla a sexu se ostatně nabízí jako spojení několika slastí. Protože pocházíme z kultury, která si ze všeho dělá tak trošku legraci, můžeme svátek svatého Valentýna využít třeba jako speciální den, kdy je dovoleno více, než jindy. A to více záleží jen na našich možnostech a fantazii. Nenechte se proto svázat tím, jak to dělají ostatní a pusťte se na vlastní objevnou misi. Slavnostní nádech nám dává totiž možnost všechno tak trošku přehnat, protože jde ostatně o svátek, a tak si můžeme dovolit dělat věci, které jindy neděláme, ale třeba je díky pozitivní zkušenosti nastolíme jinak i při dalších příležitostech.  „My třeba slavíme Vánoce měsíc před nimi, kvůli tomu šílenství kolem nich, takže stejně tak jsem nastavila takovou oslavu „valentýna“ minimálně jednou měsíčně a jinak, to mě vážně baví. Každá oslava nese s sebou nečekané možnosti, protože nabízí chráněný prostor a čas, kdy je možné vše,“ říká Dana. Ať už je to samotná večeře venku, kterou si můžeme užít v erotickém duchu – užít si erotickou konzumaci jídel, sílu náznaků a jako příslib smyslného večera. K tomu nám stačí se naladit tak, abychom si dovolili dráždit drahou polovičku náznaky nebo lehkým poodhalením toho, co se skrývá pod formálním oblečením. Vzpomeňte si přitom třeba na dráždivou scénu při jídle z filmu Flashdance. Můžeme si dovolit komfort svádění. Jde přece o speciální den, který je určen oslavě zamilovaných a znovu opakujeme, že je dovoleno popustit uzdu fantazii.

Chutě, svádění a smyslnost

sexshopprozeny3Pokud se rozhodneme pro erotický zážitek v podobě večeře doma, můžeme se poněkud více rozvolnit, než na veřejnosti. Pokud jde o jídlo, tak někdo dá přednost propracované hře chutí za využití afrodisiakálních koření, ale pokud nechceme trávit celý den přípravou večerního menu a pak padnout únavou, postačí málo. Dobré maso, zelenina, ovoce, využití koření, o kterém víme, že má afrodisiakální účinky. Na toto téma se dá dohledat spousta inspirace. Často se jedná o koření a bylinky, které máme běžně doma. Třeba bazalka je v dávných kultech spojována s plodností a vášní, Shakespeare zmiňuje mátu, rozmarýn a levanduli jako povzbuzující prostředek pro kavalíry, zázvor podněcuje smyslnost. Čarovná síla koření je plná možností. Prostě využijte při přípravě jednoduchých jídel afrodisiakální přísady.  A nezapomeňte na čokoládu. Její spojení se smyslností a erotičnem a jedno z nejsilnějších afrodisiak znali už staří Mayové a Aztékové. Obsahuje fenylalanin, který dodává tělu hormony štěstí. Podporuje pocit radosti, působí jako antidepresivum a posiluje libido. Navíc rozpuštěná čokoláda se přece dá skvěle využít přímo k erotickým hrátkám. Vyplatí připravittaké vše, co se dá ochutnávat z těla partnera.

Erotická bohyně

Mnoho mužů si přeje, aby je doma čekala partnerka v erotickém prádle. A protože největší napětí netvoří nahota, ale důmyslná erotičnost, zvolte sexy prádélko, které vykoukne z obyčejnějšího oblečení tak, že to partner nebude čekat. I když se traduje, že muži by rádi zažili striptýz od své partnerky, nemusí to být vždy úplně pravda. Sama znáte svého partnera nejlépe, a víte, co ocení. Někdy partneři z pocitu trapnosti zareagují nevhodně nebo se jedná o notorické vtipálky a celý večer se může pokazit. Nemusíte se proto hned pouštět do tančení s boa, ale zvolte střízlivější a propracovanější strategii, která jen ozvláštní to, na co jste zvyklí.

Vytvořte si chrám pro milování

sexshopprozeny4Není nic horšího, než stres, který si nosíme z práce. Po dobrém jídle, pokud jste se tedy už v jeho průběhu nedostali k milování, by měla být patřičná atmosféra připravená. Určitě ale zapracujte předem i na přípravě prostoru.  Pokud máte doma pracovnu, která přesahuje až do vaší ložnice, dejte pryč vše, co by mohlo práci a povinnosti připomínat. Klidně stěhujte nábytek a vytvořte si z vaší postele chrám lásky se spoustou polštářů, šátků, příjemných materiálů, vůní a světla svíček. Nalaďte partnera na to, že tento prostor je posvátný a že je určen pouze všemu, co se týká milování. A potom si to oba pomalu a pořádně užijte. Nezapomeňte vypnout telefony, počítače a vyhradit si dostatek času. Pokud jste tomu otevření, využijte různé vonné oleje nebo speciální svíčky, které po rozpuštění můžete použít k natírání těla.

Přizvěte si na pomoc cokoli, co vám dělá dobře

Ve vaší ložnici si dopřejte cokoli, co vám pomůže navodit příjemné pocity na těle. Už tisíce let se pro dráždění používají třeba peříčka, ale pozor, většinou dráždění peříčky milují spíše ženy než muži. Těm se spíše zavděčíte doteky, které mají blíže ke škrábání. K tomu stačí nehty. A jedna kuriozita – petrželi se připisují afrodisiakální účinky, ale věděli jste, že jeho snítky se dříve užívaly také k šimrání? Nechte se inspirovat a nést vlastní fantazií. Odvážlivci si mohou do ložnice přizvat třeba i pomůcky pro dráždění lehkým plácáním nebo lechtáním. Tady ale samozřejmě záleží na tom, co jsou partneři ochotni vyzkoušet. Pokud ale chcete svůj sexuální život rozvíjet, nebraňte se poznávání toho, co koho vzrušuje.  Zvláště pro ulehčení mužům například doporučují odborníci na lidskou sexualitu, mezi nimiž určitě nesmíme zapomenout na Betony Vernon, která doporučuje ve své Budoárové bibli kromě rozvíjení všeho, co je spojeno se smyslností a sexualitou, využití pomůcek, které vám dopomohou k extázi – například vibrátory nebo dilda jako nástroje pro chvíle, kdy muž nabírá síly a chce ženě dopřát rozkoš. Zvolit můžete buď jednoduchá nevibrační dilda, jako je například klasické dildo Ella, které je oblíbená svou jednoduchostí, ladností zpracování a zároveň funkčností.  Vibrační pomůcky pak mužům ulehčí a ženám dopřejí rozkoš, která se umocní zážitky spolu s partnerem. Vibrační pomůcky navíc může použít i žena pro dráždění partnerových erotogenních zón. Snad nejoblíbenější klasikou je v této kategorii například vibrátor Elise od švédského výrobce luxusních hraček. Muži se přitom shodují v tom, že pokud se povznesli nad svůj pocit, že by pro ně vibrátor mohl představovat konkurenci, zažili s partnerkou nevídané rozkoše. Dnes už je tedy docela obvyklé, že ženy si objednávají erotické pomůcky pro vyžití ve dvou.

Když už dárky, tak ať si je užijí oba

Pokud patříte mezi odvážné průzkumníky svého sexuálního života a nechcete do budoucna svůj sexuální život utlumit do zvykové polohy, ale naopak se z něj snažíte tvořit něco, co se dá stále rozvíjet a budovat, pak se při výběru dárků k Valentýnu můžete odvážit být nekonvenční. Na to, abyste vybavily svou ložnici pomůckami, které váš sexuální život okoření, je totiž ta pravá příležitost. Ať už vyberete peříčka, hravá pouta, bičíky nebo vibrátory, určitě to budou dárky, které si užijete i jindy než na Valentýna a díky nim můžete slavit i v jiné dny než je Valentýn.  Určitě si ale nezapomeňte Valentýna užít tentokrát jinak – jako oslavu sexuality a smyslnosti.

Reklama