Právě vstupuje do kin nová česká komedie s hvězdným obsazením, které slibuje zábavnou podívanou jako dělanou pro letní vlahé večery. Hlavní ženské role ztvárnily s grácií sobě vlastní Anička Polívková a Ester Geislerová. Objektem jejich zájmu je pak charismatický Jaroslav Plesl, který toho sice moc nenamluví, ale o to lépe se na něho kouká. Do rolí svérázných rodičů ústřední sesterské dvojice obsadil režisér sehrané „partnery“ Evu Holubovou a Bohumila Klepla. Jejich slovní pošťuchování nemá chybu. Stejně tak jako kontrast, jenž představují jejich dcery: typická městská single žena vs. vdavekchtivá sestřička.

A jakáže jsou ta ponaučení?

Pivo a káva vám druhý den po mejdanu udělají dobře.
Dvě nevěsty a jedna svatba
Než začnete před lidmi vášnivě líbat muže s květinou, přesvědčte se, zda nejde o ruku žádat vaši sestru.
Dvě nevěsty a jedna svatba
Vždy napište chlapovi, který je vám sympatický, když jste mu to při odjezdu slíbila. A to i v případě, že byste se chystala dělat kariéru na druhém konci světa. Třeba je to totiž ten pravý! A když vás někdo jako Jaroslav Plesl požádá o roku, neváhejte!
Dvě nevěsty a jedna svatba
Když se tvůj kluk/snoubenec dívá takto na jinou, asi tě moc nemiluje.
Dvě nevěsty a jedna svatba
Sudy v pivovaru jsou VŽDY na piva (pochopíte po zhlédnutí filmu).
Dvě nevěsty a jedna svatba
Asi žádná rodina není úplně normální, tak se za tu svou nestyďte… a na jízlivou poznámku závistivců „ty ses spravila“, odpovězte jako hlavní hrdinka filmu: „Pokud jsem byla rozbitá, tak jsem se asi spravila.“
Dvě nevěsty a jedna svatba
Co je v domě, není pro mě. A proto nechoďte raději s kolegou, zvlášť když jeví přehnaný zájem o složení vaší kosmetiky a rozpoložení vaší kamarádky.
Dvě nevěsty a jedna svatba
Tak ať se líbí. A léto a český venkov budiž pochváleny.

foto: BIOSCOP

Přečtěte si také

Uložit

Reklama