k

Houpání uklidňuje a navozuje pocit blaženosti. To ví každé malé dítě a zavzpomíná každý dospělý. Proč si nedopřát houpání, i když jsme dětským střevíčkům dávno odrostli? Stačí jen vyměnit maminčinu náruč za stylovou zahradní houpačku.

Co může být krásnějšího než se vrátit do dětství? Pamatujete, jak jste uměly rozhýbat houpačku, kterou vám tatínek pověsil na větev stromu v zahradě, zárubeň v bytě nebo na trám stodoly na chalupě?

To byly časy, které už se nevrátí, ale v každém z nás zůstalo kousek dítěte a potěšení z houpání si můžeme dopřát i dnes.

Stačí jen změnit podobu houpačky a trochu zpomalit. Zahradní houpačky nejsou na dětské divočení stavěné. Mají nás houpat jemně a opatrně, jako se houpe lístek v jemném vánku. Jen tak nám navodí tu správnou pohodu.

Zahradní houpačky mohou mít mnoho podob

Zapomeňte na nám velmi dobře známou trubkovou konstrukci s plátěnou stříškou, i když nepochybně plní svůj účel. Dnes bude řeč o houpačkách závěsných, které jsou nejen pohodlné, ale i krásné na pohled. Houpačky ve tvaru kukaní připomínají závěsná hnízda, v nichž se můžete schoulit s knížkou nebo se sluchátky na uších a užívat si zaslouženého odpočinku. Houpačky z plátna či sítí vás můžou ukolébat k spánku při odpolední siestě.

Jestli se tak pod korunami stromů, nebo pod střechou pergoly, už je jen na vašem rozhodnutí nebo možnostech.

Já vám můžu přinést inspiraci na stylové houpačky ze zahraničních magazínů. No řekněte, dokážete si představit, že byste se v nich nechali pohoupat?

Foto: facebook Veranda a facebook Elle Decoration

Čtěte také:

Zahradní houpačky trochu jinak

Reklama