Připravte si s naším magazínem celé menu na grilu. A ještě něco k tomu...

Jako předkrm připravte pro své hosty vybrané klobásky. V obchodech jich najdete spoustu a určitě už máte nějaké kvalitní vyzkoušené. Na předkrm se výborně hodí také grilovaná zelenina nebo lízátka z mletého masa na špejli. Jsou to sympatické jednohubky. Můžete je dochutit více druhy koření, jedny pikantní, jiné bylinkové nebo s česnekem.

lizatka7.jpg (120 KB)

Grilované vepřové koleno miluje snad každý. Když mu dáte čas, tak se jeho tučné části téměř rozpustí a dodají masu neodolatelně intenzivní chuť. Vyzkoušejte grilované koleno se salátem.

ceskekoleno8.jpg (125 KB)

Grilované kuřecí karbenátky vás překvapí svou svěží chutí. O tu se postaral čerstvý koriandr, který jídlu dodá nádech exotické chuti a lehkost.

gril8.jpg (73 KB)

Jestli jste někdy ochutnali ananas z grilu, tak jste se do něj určitě zamilovali. Když si k němu připravíte ještě karamelovou omáčku podle našeho receptu, už se od něj nikdy neodtrhnete.

Chcete překvapit své hosty netradiční grilovanou přílohou? Připravte si jablka a mrkev a připravte je podle našeho super receptu na grilovanou přílohu.

grilpriloha1.jpg (84 KB)

A nezapomeňte připravat nějaký super salát...

salat.jpg (93 KB)

Grilovaný ananas s karamelovou omáčkou

DSC_1762.jpg (75 KB)

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková, archiv redakce

Reklama