V horách jsou prosincové a lednové dny ještě krátké. Proto by si měl člověk užít každou hodinu. Zasněžené lesy, zamrzlá jezera, nejlépe upravené svahy, běžecké stopy v různých nadmořských výškách a zimní turistické trasy zvou k aktivnímu odpočinku na čerstvém vzduchu. K perfektní dovolené patří ale také sáňkování, koulování, výlety na lyžích, projížďky na saních tažených koňmi, stejně jako příjemné posezení u něčeho dobrého na chalupách. V každém případě platí, že kdo má rád zimu, bude Salcbursko 100% milovat. Mísí se zde totiž autenticky tradiční zvyky s moderním alpským životem.  

5b112af447895obrazek.png
 
Ráj pro příznivce zimních sportů
V Salcbursku mají zimní sporty dlouhou tradici. Již v roce 1965 zde byla jako první v Rakousku zpřístupněna ledovcová lyžařská oblast na Kitzsteinhornu. Perfektně upravené sjezdovky, nejmodernější lanovky a impozantní panorama hor lákají milovníky zimních sportů z celého světa. Ti si mohou v Salcbursku užít nabídku 22 lyžařských regionů, 70 zimních sportovních rekreačních oblastí, 2000 km sjezdovek, největší rakouskou lyžařskou oblast Ski amadé, mnoho běžeckých tratí, snow a fun parky na 30 různých místech, starodávné chalupy i jedny z nejvyhlášenějších restaurací v celém Rakousku. Každý rok se investuje do nových lanovek a vleků. Vznikají rozsáhlé a spojené lyžařské areály, které patří k největším v celé zemi. Světové poháry a další sportovní akce přivádějí do Salcburska sportovní elity. Legendární jsou ovšem také zahajovací party nebo pulzující Apres-Ski zábava.

5b1125c645278obrazek.png
 
Jít potichu zasněženým lesem...
Na své si přijdou v Salcbursku i ti, kteří spíše než rušné sjezdovky vyhledávají v přírodě klid.
Mohou se vydat například na procházky a výpravy s pochodněmi, na exkurze se správci Národního parku, krmit zvířata nebo si užít romantiku na saních tažených koňmi. Zážitkem je i jízda na některé ze 110 sáňkařských drah. Mnoho z nich je uměle osvětlených a sáňkování je na nich tedy možné i po setmění. Také bruslení, metaná na ledě nebo túry na sněžnicích patří k oblíbeným volnočasovým aktivitám na rodinné dovolené. Po pohybu na čerstvém vzduchu přijde vhod rozmanitá nabídka wellness služeb v hotelech nebo v některých ze šesti termálních lázní a oáz v celém Salcbursku.

Trendy sporty-biatlon, kite na ledě, zorbing a skitouring
Lezení v ledu, kite na ledě, zorbing nebo jízda na segwayi zasněženou krajinou. Na mnoha místech můžete vyzkoušet zábavné zimní sporty. Kromě toho se celým Salcburskem vine rozsáhlá a rozmanitá síť běžeckých tratí. Zaplesá tedy i srdce každého milovníka severských sportů, ať už jde o příznivce klasiky, bruslení až po biatlon. V posledních letech zde také vzrůstá obliba skitouringu. Začátečníci mohou využít služeb zkušených průvodců a informačních center. Na Kitzsteinhornu se nacházejí značené skitouringové okruhy a v Zell am See-Kaprunu první speciální skitouringová hora v Salcbursku.

5b11251f10e0fobrazek.png
 
Odpočinek v šesti termálních lázních a wellness oázách
V Salcbursku se nachází šestice moderních termálů a wellness oáz. Sjezdovky a bazény s příjemně teplou vodou jsou od sebe, co by kamenem dohodil. Zatím co si někteří vychutnávají uvolnění a klid ve vířivce, jiní využívají luxusních saun, lázní a péče o tělo. Milovníci vody a děti se vydovádějí na velkých tobogánech, lezeckých stěnách nebo skokanských věžích. I když se člověk ponoří do blahodárné vody, může si užít okouzlující výhledy na bílé sjezdovky a zasněžené vrcholy zářící pod jasnou noční oblohou. K salcburským termálním lázním patří Alpentherme a Felsentherme v Gasteinertalu, Erlebnistherme Amadé v Salcburském sportovním světě, TAUERN SPA v Zell am See-Kaprunu, Aqua Salza v Gollingu a Heiltherme Bad Vigaun.

5b112a9083305obrazek.png
 
Vítejte u specialistů na dovolenou
Stejně rozmanitá jako aktivity, kterým se můžete v Salcbursku věnovat, je i zdejší nabídka ubytování. Více než 207 000 lůžek pro hosty promění všechny sny v realitu. Tady se budou cítit dobře lidé na ozdravných pobytech, akční sportovci, milovníci wellness i rodiny s dětmi všech věkových kategorií. Ubytování je zde možné například na farmách v idylickém prostředí, v chatkách moderních vesniček na horských loukách, v útulných rodinných penzionech, v prvotřídních wellness hotelech, v prázdninových bytech, stejně jako v designových apartmánech.

5b1124196edf3obrazek.pngFoto: www.Salzburgerland.com


 
Skvělí hostitelé již po několik generací
Salcbursko je opravdovým bio rájem pro všechny, kteří vyznávají zdravý životní styl a kvalitní potraviny. Kromě toho zde hosté oceňují upřímnou přívětivost a pohostinnost místních lidí. Není divu, turistický ruch v Salcbursku vzkvétá již mnoho desetiletí. Provozovatelé ubytování, restaurací a poskytovatelé dalších služeb jsou tu po několik generací nakloněny přáním či požadavkům nejrůznějších cílových skupin. Někteří se tak specializují na sportovce, další na rodiny, seniory, na návštěvníky se zdravotními problémy a podobně.

5b112ac3a506fobrazek.png

Tip redakce:
Vyrazte s rdoinou do Ski Amadé, které sdružuje pět regionů a najdete zde 760 kilometrů sjezdovek, 270 vleků a 260 lyžařských chat a horských restaurací. Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Grossarltal patří k největší lyžařské zábavě Rakouska a je vhodná i pro rodiny s dětma. Moto zimní sezóny 2017/2018 je „Ski amadé – made my day“: fantastické lyžování plné zážitků.Více informací najdet na www.skiamade.com.

5b1123219c1a3obrazek.png

Uložit

Uložit

Uložit