špindlerův mlýn

Dáváte přednost aktivní dovolené a milujete hory? Zpestřete si letošní léto a vyrazte s rodinou či přáteli do Špindlerova Mlýna. Největší krkonošské městečko není jen známým centrem zimních sportů, ale také významným turistickým střediskem se spoustou letní zábavy. Skiareál letos pro návštěvníky nově vybudoval půjčovnu šlapacích bugin, elektro-čtyřkolek a elektrokol v centru města a rozšířil nabídku loděk na Labské přehradě. Připravuje se také velké trampolínové hřiště na Medvědíně.

špindlerův mlýn

Přestože hraje ve Špindlu prim zima, letní sezóna je mnohem delší. Skiareál se tak snaží nabídnout návštěvníkům každý rok něco nového. Většinou se jedná o zábavu a atrakce pro dospělé i děti. Letošní novinkou je širší nabídka loděk a paddle boardů na Labské přehradě. Vidět hory a městečko z vodní hladiny je stále více atraktivnější. „Pro návštěvníky jsme také vybudovali nové „Elektro Bike a Buggy centrum“ v centru města. Zapůjčit si tam zájemci mohou i čtyřkolku E-Grand Tour s elektrickým pohonem. K řízení nepotřebujete řidičský průkaz a můžete se naprosto ekologicky a skoro bez námahy pohybovat po Špindlu a jeho okolí. Závodní šlapací buginy zase milují děti které zde ve vybudovaném okruhu závodí od rána do večera,“ uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek. Další novinkou bude také velké trampolínové hřiště u spodní stanice lanovky na Medvědín s basketbalovými koši a půjčovnou bounce boardů - skákacích prken na trénování snowboardových triků. Trampolínové centrum je kryté, takže je k dispozici za každého počasí. Jeho provoz bude zahájen v průběhu července.

Na kole i pěšky

špindlerův mlýn

Špindlerův Mlýn je vyhledávaným místem mnoha pěších turistů a cyklistů. V současnosti tu můžete projet na kole 94 kilometrů cyklotras. Hřebenové túry vás provedou Labským dolem, přes Výrovku či Luční boudu až na Sněžku. Pokud dáváte přednost adrenalinu, můžete otestovat i zdejší Špindl Bike Park - jeden z největších bike parků v Čechách, který vyrostl pod záštitou ikony českého downhillu Michala Marošiho.Vyzkoušet ho mohou začátečníci i profesionální jezdci. Méně zdatní se pak mohou prohánět po Špindlu třeba na elektrokole a bez fyzického vypjetí se kochat okolní skvostnou přírodou. V případě, že se chcete projít s dětmi, vydejte se na některou z naučných stezek ve Svatém Petru či Medvědíně. Užijete si procházku plnou zábavy, kvízů a úkolů a navíc se dozvíte mnoho zajímavostí o Krkonoších. Některé stezky jsou dokonce přístupné i pro pěší s kočárky a vozíčkáře. S ratolestmi se můžete vyřádit i na dětských hřištích na vrcholcích hor. Letteringové hřiště na Medvědíně je například nejvýše položeným hřištěm v Čechách a je postaveno z obřích 3D písmen s hracími prvky.

Terénní tříkolky, tenis i summer tubing

špindlerův mlýn

Pobyt ve Špindlu si můžete zpestřit i jógou na hřebenech, tenisem na třech antukových hřištích ve Svatém Petru nebo na adrenalinových terénních tříkolkách či koloběžkách. Oblíbený je také 90 metrů dlouhý summer tubing - letní tobogán, který se projíždí na nafukovacích kruzích.Ve Svatém Petru je návštěvníkům k dispozici také méně tradiční hra Disk golf, letní terasa s barem, grilem, dětským koutkem a hernou. Děti i dospělí si mohou zdarma zahrát ping pong, stolní fotbálek nebo třeba air hockey. Samozřejmostí je pak široká nabídka wellness služeb, skvělá gastronomie a spousta možností večerní zábavy.

špindlerův mlýn

Více na www.skiareal.cz

Letní akce, které si nenechte ujít:

5.-8.7. Buggy Cup – v Elektro Bike&Buggy Centru u restaurace Labužník v centru města proběhne od 16h do 18h závod ve šlapacích čtyřkolkách pro děti do 10ti let.

 

8.7. Mlynářovy toulky – pohádkový den Města ŠM, který startuje v městském parku. Pohádková trasa s dinosaury, pěší okruh městem plný zábavy, her a soutěží. Ke každé registraci obdrží účastník voucher na lanovku Sv. Petr – Pláň 1+1 zdarma (platný 8.-9.7.2017).     

 

29.-30.7. Mistrovství ČR Downhill - Jezdecky i divácky atraktivní závod se uskuteční na jedné z nejnáročnějších tratí v České republice. 

 

5.8. Den na Maxximum s Evropou 2- Den plný zábavy a běhu v rámci Kilpi Trail Running Cup 2017 - Krkonošská padesátka - jednoho z nejnáročnějších horských běhů u nás. Nebudou chybět závody na 21 a 50 km. V rámci Dne na Maxximum pak na 5 km. Koncerty: Dilated, Mirai, Lenny.

špindlerův mlýn