„Nejprve se zaměřte na celkový vzhled. Pár mělkých škrábanců na povrchu melounu nevadí, ale povrch by měl být lesklý, vybarvený a tvrdý. Žlutý flek, který naleznete na většině plodů, není na škodu. Pouze dokazuje, že meloun již nějaký čas ležel a dozrával. Stopka by měla být vyschlá, ale v obchodech obvykle narazíte spíše na melouny bez stopky. Když už najdete krásný meloun, vezměte jej do ruky a poklepejte na něj, jako když klepete na dveře. Zvuk by měl znít kovově a při stlačení by měl meloun vrzat,“ vysvětluje Martin Kubín, nákupčí ovoce a zeleniny společnosti Tesco.

Když už vyberete ten správný meloun, můžete si jej dát samotný nakrájený na kostičky, vydlabávat ho lžící nebo jakkoliv jinak, jak jste zvyklí. Z melounu si můžete udělat také chutný letní drink. Pro letní osvěžení nakrájejte meloun na malé kostičky a přidejte šťávu z limetky, bílý rum, třtinový cukr a dolijte minerálkou. Tento svěží letní drink se hodí na večerní posezení u grilu i na připomenutí letní nálady během babího léta. Na zdraví!

Další recepty z melounu:

Melounový salát s prosciuttem

Ingredience:
1 žlutého nebo červeného melounu,
120 g rukoly,
120 g mozzarelly,
8 plátků prosciutto.

Dresink:
5 lžic balsamikového octa,
1 lžičky dijonské hořčice,
3 lžíce olivového oleje,
1 cl čerstvého oregana.

Postup přípravy:
Smícháme všechny ingredience na dresink. Vykrájíme z melounu kuličky nebo ho zbavíme slupky a nakrájíme na kostičky. Dáme do mísy rukolu, meloun a mozzarellu. Nakrájíme prosciutto na půlky a přidáme do mísy. Promícháme salát a rozdělíme ho na talíře. Zalijeme dresinkem a můžeme podávat.

Sladký koktejl s likérem podávaný v melounu

Ingredience:
1 meloun,
melounový likér,
perlivá voda,
kostky ledu,
barevná brčka.

Postup přípravy:
Meloun seřízněte a vydlabejte z něj dužinu, kterou vložte do mísy a vyberte z ní zrníčka. Dužinu rozmixujte mixérem a přidejte likér a perlivou vodu dle chuti. Nalijte zpět do vydlabaného melounu. Přidejte led a ozdobte barevnými brčky.


Foto: Shutterstock

Reklama