Dolomity představují neuvěřitelnou délku 200 kilometrů perfektně upravených tratí, na kterých máte někdy pocit, že po nich jezdíte jenom vy...

Mobilita zdarma, noc v iglů, zázračný koberec pro děti v Olangu...

ski

Každý host v oblasti Jižního Tyrolska dostane po příchodu bezplatný cestovní lístek, jestliže je hoteliér členem místního turistického spolku. Jedná se o HOLIDAYPASS, který umožní využití veřejných dopravních prostředků v celém Jižním Tyrolsku, a to i pro Ski-busy a regionální železnice „Ski Pustertal Express“,  jejichž prostřednictvím je možné se napojit přímo na lyžařské svahy hory Kronplatz a Dolomitů. Tento moderní vlak ujede trasu od Kronplatzu do Sextner Dolomiten a zpátky za 40 minut!! Tím se návštěvníkům otevřela nová dimenze přesunu z jednoho lyžařského areálu do druhého.

hory

Kronplatz – Plan de Corones, neustále v pohybu

Lyžařské středisko Kronplatz v Jižním Tyrolsku neustále vylepšuje služby pro své návštěvníky. Například i v tomto roce zpřístupnili novou kabinkovou lanovku Belvedere. Ta přepraví 3300 osob za hodinu, přičemž v jedné kabině je 9 míst k sezení a 6 míst k stání. A světe div se, kabiny mají k dispozici i WI-FI službu! A nejenom to. Pro zvýšení bezpečnosti a přehlednosti rozšířili místní i oblíbenou sjezdovku Alpen-Piste, a to o 350 metrů kvůli tomu, aby začátečníci a děti měly snadnější přístup. A ještě něco: na štítu Kronplatzu v létě slavnostně otevřeli muzeum legendárního horolezce Reinholda Messnera. Lyžařům je přístupné i v zimním období.

ski

Noc pod holou oblohou

V lyžařském areálu Speikboden (Jižní Tyrolsko) je možné zimní přenocování pod holou oblohou. Zatímco vloni byly k dispozici jen dvě horská iglů, letos je jich už pět. Je potřeba ještě připomenout, že Speikboden nenabízí jenom vzrušující přenocování pod holým nebem, ale i nejdelší sáňkařskou dráhu (10 km), která překonává tisícimetrový výškový rozdíl. A díky novému zasněžovacímu zařízení je i lépe sjízdná.

ski

Zázračný koberec pro děti v Olangu

Zázračný koberec (Zauberteppich Kids Area) na kraji lesa mezi obcemi Mitterlang a Oberlang v Jižním Tyrolsku se letos podstatně zvětšil. A to nejenom proto, že ho o dvacet metrů rozšířili, ale i proto, že přibyl „zázračný“ koberec pro docela malé děti. Ty mají k dispozici i kluziště, dvě lyžařské tratě s podpůrným pásem, sáňkařskou dráhu a dvě nové tratě pro sjezd na gumových kruzích.

ski

 

Reklama