Co se vám vybaví, řekneme-li Kalifornie? Mnohým z nás jistě světoznámá města jako San Francisco, Los Angles a jeho proslulá městská čtvrť Hollywood, krásné kalifornské pláže, někomu možná i pověstný Terminátor Arnold Schwarzenegger, ale co například vyhlášené kalifornské víno? Pojďme zažít Kaliforníii jinak. Do ráje světoznámých vinic, výtečného jídla a kouzelných malých měst nás zavede má drahá přítelkyně Barbora Ramirez!

cys


Před nedávnem jsem vám představila Barboru Ramirez, odvážnou mladou dámu, která během našich společných studií v Praze odcestovala do San Francisca a rozhodla se kompletně změnit svůj život. Dnes je tato mladá dáma šťastně vdanou paní a já jsem velmi ráda, že s velkým nadšením přijala mou nabídku a rozhodla se s námi podělit o své osobní zážitky, které jí tamní život přináší. Tentokrát nám představí své nejoblíbenější kalifornské místo, kouzelné městečko Calistogu…

Vítejte v Kalifornii!

Milé čtenářky, zdravím vás všechny z Kalifornie, ještě jednou bych chtěla vyjádřit, jak moc jsem poctěna touto nabídkou, za kterou jsem velmi šťastná! Činí mi obrovskou radost být i tímto způsobem v kontaktu se svou milovanou vlastí. Veronika mne požádala, abych zabrousila i do svých cestovatelských zážitků, a já nadšeně souhlasila. Zažijte tedy Kalifornii se mnou! 

xxyx

Nejlepší doba pro návštěvu vinné oblsti v Kalifornii je září. V tuto odbu je těsně před sklizní, vinice jsou nádherně zbarvené do podzimních barev a navíc můžete ochutnat čerstvě utržené hrozny!

Dnes vás zavedu do svého nejoblíbenějšího kalifornského městečka Calistoga, které se nachází asi 3 hodiny severně od San Francisca (SF) v takzvané vinařské oblasti. Calistoga má asi jen 5000 obyvatel, turista tak lehce nabude dojmu, že se v tomto kouzelném městečku všichni velmi dobře znají.

Křížem krážem na kole!

xscs

Výhledy na vinice jsou nejlepší z kola!

Američané mi neustále tvrdí, že je všude je potřebné jezdit autem, ale já zarytě, coby hrdá Evropanka, tento mýtus bořím! :) Do Calistogy se dá ze SF dostat i bez auta, například lodí a místním autobusem. Je to trochu vyhlídková jízda, ale proč se nepokochat, když jste na dovolené! :) Nejlepším způsobem dopravy v okolí Calistogy je podle mě kolo. Půjčení tohoto dopravního prostředku stojí na celý den kolem $30 a můžete si jezdit, kam se vám zlíbí. Za půl hodinky poklidné jízdy dojedete ke gejzíru Old Faithful of California, který tu byl nalezen (či probuzen ze spánku) při kopání studny v 19. stoleti. V okolí Calistogy je spousta vinic, kde můžete za poplatek kolem $10 ochutnat třeba i 8 druhů vín. Zpáteční cesta pak bývá velmi zábavná. :)

Užijte léčivých pramenů!

daads

Old Faithful Geyser v celé své parádě.

Calistoga má zdroje léčivých pramenů a bahna, které se používá na kosmetické a lázeňské účely. Když se trochu připálíte, můžete strávit odpoledne v bahenní lázni.

Místním ubytováním nemůžete přestřelit!

Možností ubytování je v Calistoze mnoho, žádná z variant vás jistě nezklame. Máte na výběr rodinné penzionky, soukromé chaty, hotely s bazény. Personál je vždy milý a vstřícný a snesl by vám modré z nebe, jen abyste se k nim zase vrátili!

asx

Krásné ubytování v Calistoga Cottage Grove Inn. K dispozici je krb, vířivka a každovečerníi ochutnávka vín a sýrů. 

Zaujalo-li vás toto malebné místo, více informací naleznete zde: http://visitcalistoga.com/

xsax

Kalifornské vinice, foceno v únoru.

Pro dnešek se s vámi loučím a budu se těšit v brzké době na další společné (ne)vinné toulky. Tentokrát zavítáme do známých vinařských měst Napa a Santa Rosa. Vaše Barbora.

Čtete také:

Reklama