Grilovací sezona pomalu začíná. Těšíte se na steaky, voňavé klobásky a hamburgery, vychlazenou dvanáctku či dobré víno? Přemíra tučného a sytého jídla často v kombinaci s alkoholem však bývá pro náš trávicí systém zatěžkávací zkouškou. Abyste si nezkazili příjemný gastronomický zážitek, zkuste nad tím, co a v jakém množství sníte, přemýšlet předem.
5d077dbad8b19obrazek.png

Daň za požitky

Pocit těžkosti po jídle, nevolnost, tlak v oblasti žaludku, nadýmání, plynatost nebo nechutenství – to vše jsou příznaky poruchy trávení. Tyto problémy nám často znepříjemní chvíle s přáteli či rodinou, na které se předem těšíme. Mnoho lidí přitom žaludeční potíže zaskočí, protože grilování je obecně považováno za zdravou variantu přípravu jídel. Jenže má svá úskalí. Dát si plátek grilovaného masa a k tomu trochu zeleniny – na tom samozřejmě není nic špatného. Jenže často si dopřáváme také grilované klobásy, tučné kousky masa či slaniny, pečivo a k tomu všemu i různé majonézové či kořeněné dresinky. Nechybí ani pivo, prosecco nebo jiné drinky, které ke grilování a letnímu posezení patří. Pak se není co divit, že se přihlásí potíže. Někdy bývá příčinou problémů také špatná úprava masa, ať už jde o připálené nebo naopak nedostatečně tepelně upravené jídlo.

Pomoc z přírody

5d077df690d7bobrazek.pngPřirozeným pomocníkem pro zmírnění žaludečních obtíží jsou bylinky. Víte, že účinnou pomoc nabízí zázvor? Většinou ho používáme v zimě jako prostředek k posílení imunity, ale účinně dokáže zmírnit i potíže s trávením. Obsahuje totiž takzvané gingeroly, což jsou látky, jež dokážou podpořit produkci slin a žaludečních šťáv a žluče. A tím mohou příznivě působit na činnost trávicí soustavy. Abyste však dosáhli úlevy, nestačí si udělat trochu zázvorového čaje, jak to bývá zvykem. Vše je totiž o správném dávkování. Bylo prokázáno, že pro dosažení skutečného účinku je zapotřebí použít množství odpovídající 1000 mg zázvorového prášku. Nejjednodušším způsobem, jak jej tělu dodat, je spolknout dvě tabletky doplňku stravy Antimetil. Představuje rychlou a účinnou pomoc z přírody pro klidný žaludek a podporu zažívání. Díky standardizovanému obsahu zázvoru v každé tabletě totiž přesně víte, kolik zázvoru a gingerolů užíváte. Tablety se snadno polykají a mají neutrální chuť. Doporučujeme je užívat právě v případě přejedení, konzumaci nezvyklých nebo těžko stravitelných jídel. Na rozdíl od různých chemických preparátů je navíc bezpečný také pro těhotné a děti již od 3 let.  Koupíte jej volně v lékárnách za doporučenou cenu 119 Kč.

Potížím raději předcházejte

Chcete-li nepříjemným problémům předejít, myslete na prevenci. Při grilování dávejte přednost libovému masu před prorostlými kousky. Jako přílohu volte čerstvé zeleninové saláty nebo celozrnné pečivo. Majonézy a tučné dresinky zkuste nahradit dipem, který si připravíte například ze zakysané smetany. Také to nepřehánějte s alkoholickými a sycenými nápoji. Svou roli hraje i množství jídla, na kterém si pochutnáte.


5d077de1af0edobrazek.png

Více na ANTIMETIL.CZ

Reklama