Také máte každé ráno vymyšlený perfektní outfit, ke kterému by se dokonale hodil ten pár lodiček, který jste měly jen tenkrát kdysi v divadle? Jenže, čekají vás pochůzky ve městě, vyzvedávání dětí ve škole nebo velký nákup. A tak si k tomu parádnímu outfitu nakonec vezmete osvědčené placaté boty. Poznáváte se také? My ano. Chodit na podpatcích totiž není vždy úplná legrace – nohy bolí, pálí, otékají a puchýře se radují.
A tak si zapamatujte těchto několik rad, které vám výrazně uleví a chůze na podpatcích bude zase prima.
5b51a62103e04obrazek.jpg

  1. Nikdy, ale opravdu nikdy si nekupujte boty na podpatku, které nevydrží stát samostatně a padají na jeden nebo druhý bok. V takových botách si zaděláte na velké trápení.
  2. Z toho důvodu se vyplatí do takových bot investovat a koupit si opravdu kvalitní pár. S dobře vycentrovaným podpatkem a z materiálu, který vám ihned nesedře kus nohy.
  3. Když už máte vybráno, na řadě je správná velikost. Bota, a to jakákoliv (není-li to pohorka nebo boty na snowboard), by vám měla sednout perfektně. Nesmí vám být větší, aby se v ní noha klouzala, nesmí být ani natěsno, jinak budete trpět a palce modrat. A když už přeci jen váháte, kupujte o kousíček větší a pořiďte si do nich vložku.
  4. Trénujte. Chůze na podpatcích není nic přirozeného, a tak to chce trochu cviku a praxe. Za prvé při tom chcete vypadat elegantně a sexy, ne se přidržovat domů a zábradlí. A za druhé si noha musí na sklon i botu dobře zvyknout. Proto se vyplatí začít trénovat třeba na klíncích. Případně doma na koberci.
  5. S bodem 4 souvisí i typ boty. Nestyďte se začít chodit na úplně malých podpatcích (kačenky) nebo na botách s hrubší podrážkou. Centimetry do výšky můžete přidávat postupně.
  6. Pamatujte si, že čím je bota plnější – uzavřenější, tím bude chůze pohodlnější. V momentě, kdy vám ve střevíčku bude „lítat“ nárt, budete trpět s každým krokem.
  7. Aby vás nohy nebolely, střídejte více typů a střihů bot. Zatěžovat tak budete chodidla vždy trochu jinak.
  8. Chraňte svá chodidla na 100 %! Pořiďte si do bot speciální nalepovací a anatomické tvarované polštářky, o které si dokonale „zapřete“ achillovky a paty a noha se vám v botách ani nehne. Stejně skvěle fungují i tzv. „brzdičky“, které nalepíte pod prsty, a nožky vám v lodičkách nebudou klouzat dopředu. Ale pozor, nikdy nekupujte gelové provedení těchto vychytávek!
  9. Doma by vám pak nemělo chybět ani stříbro ve spreji (proti pocení) nebo deodorant na nohy. V drogeriích také seženete tzv. „druhou kůži“, krém, kterými si potřete problematické partie, které mají sklony k puchýřům a vytvoříte si tak ochranný film.
  10. V práci by vám neměly chybět stylové přezůvky – balerínky nebo pěkné pantofle (ne papuče). Není totiž ostuda se u pracovního stolu zout a nožkám ulevit.

Další skvělé tipy a triky najdete zde

Také si přečtěte:

Uložit