Jejich nenapodobitelná svěžest a ovocitost z nich dělá opravdové krále mezi bílými víny. Rodinné vinařství Bürklin-Wolf se výrobě Rieslingů věnuje již 400 let a jejich vinice se mohou pyšnit opravdu vytříbenou úrodou.

Riesling, neboli Ryzlink rýnský, je vinná odrůda, o níž se první zmínka datuje již do 15. století. Tato stará odrůda se vyznačuje především svou výraznou a nezaměnitelnou mineralitou. Ta je však charakteristicky vyvážena příjemnou ovocitostí, díky čemuž jsou Ryzlinky zpravidla neodolatelně plná bílá vína. Jejich chuť lze navíc perfektně párovat s kvalitním jídlem, a tak si můžete bez starostí vychutnat skvělé víno i k výraznějším pokrmům.

Samotné rodinné vinařství Dr. Bürklin-Wolf se zaměřuje na biodynamická vína, která si zachovávají svou přirozenou chuť a výjimečný terroir se v jejich vůni i chuti promítá mnohem intenzivněji. Vinařství byste našli v oblasti Pfalz, tedy regionu v jihozápadním Německu, rozkládajícím se kolem řeky Rýn. Jedná se o výjimečně slunečnou a teplou oblast, což se znatelně podepisuje i na chuťovém profilu Rieslingů vinařství Dr. Bürklin-Wolf. „V oblasti jsme jediní, kdo má tak bohatou nabídku různých Rieslingů. Díky tomu jsme schopni vytvářet opravdu netradiční vína,“ přibližuje sortiment Annette Siegrist, Export Director vinařství Dr. Bürklin-Wolf, při své návštěvě gala degustace vín v Kaiserštejnském paláci.

5d820251bfa5dobrazek.pngRiesling QBA trocken, Pfalz, 2017
Moderní základní Riesling vinařství Dr. Bürklin-Wolf se vyznačuje přirozenou a očekávanou suchostí, ovocitostí a tradiční svěžestí. To doplňuje živoucí plná bohatá vůně zralých jablek, meruněk a hrušek. Toto typické víno pro každodenní příležitosti je příjemně vyvážené i díky kyselince, která jeho plnost skvěle doplňuje.
Riesling QBA Trocken zakoupíte na www.1er.cz za cenu 396 Kč.
5d82054be3ff1obrazek.png


Riesling Ruppertsberger, Pfalz, 2016
5d820281a141fobrazek.pngTento veganský Riesling se vyznačuje především svým plným aroma žlutého ovoce doplněného o jemnost bílých květů. Příjemná kořenitost podtrhuje výjimečnou chuť Rieslingu. Kromě klasické svěží kyselinky vás čeká příjemně dlouhá a elegantní dochuť. Víno doporučujeme k asijským pokrmům či k drůbeži.
Riesling Ruppertsberger zakoupíte na www.1er.cz za cenu 536 Kč.
5d8205513cea8obrazek.png
Riesling Wachenheimer Goldbächel P.C., Pfalz, 2015
5d8203081a62eobrazek.pngVyhlášená vinice Goldbächel se může pyšnit opravdu výjimečnými víny. Neoficiálně označovaná jako Premier Cru plodí vskutku výtečné hrozny. Tento Riesling je neobyčejně šťavnatý a přirozeně minerální. Mile vás překvapí tóny tropického ovoce, které jsou doplněny a vyváženy tradiční kyselinkou a velmi příjemnou mineralitou. V aroma ucítíte vůni šťavnatého grepu, čerstvých broskví a rozinek. Víno si vychutnejte k asijské kuchyni či rybám.
Riesling Wachenheimer Goldbächel P.C. zakoupíte na www.1er.cz za cenu 810 Kč.
5d8205559c76aobrazek.png

Reklama