ŽENY s.r.o. realizovaly v přechozích měsících průzkum, zaměřený na jejich nákupní chování a představu ideálních Vánoc, kterého se zúčastnilo téměř 900 českých žen. „K tomu, aby byly Vánoce ideální, jim stačí klidný a pohodový čas v kruhu svých nejbližších nebo jakýkoliv drobný dárek z lásky či dárek, který překvapí. Přesto až 78 % žen považuje za důležité mít včas nakoupené dárky a už si jenom užívat vánoční atmosféru,“ říká Eva Čejková Vašková, zakladatelka a jednatelka společnosti ŽENY s.r.o.

image.png

  • Více než polovina žen utratí za vánoční dárky v rozmezí 1000 až 5000 Kč, strop je 10 000 Kč.
  • Až 44 % oslovených chce alespoň jednoho ze svých blízkých obdarovat něčím neočekávaným.
  • Za své děti nebo vnoučata plánuje utratit téměř polovina oslovených žen nejvyšší částku v hodnotě mezi 2000 až 5000 Kč.
  • 50 % oslovených žen a při výběru plánovaného dárku pro rodiče a prarodiče jednoznačně vyhrává kosmetika. Ženy se chystají utratit za svého rodiče nebo prarodiče v rozmezí 1000 až 2000 Kč.
  • Ženy obvykle utratí za dárky pro své partnery 1000 až 2000 Kč.

Přestože peněžité dary nejsou pro ženy na Vánoce nijak důležité, z pohledu praktičnosti zaujaly první místo. Stále více žen hodnotí jako praktický dárek i určitý zážitek, ať už víkendové pobyty nebo sportovní zážitky a oblíbené jsou i různé kupóny a dárkové poukazy. 

Chcete obdarovat svého partnera nezapomenutelným dárkem? Buďte trochu kreativní a přineste mu zážitek, ty pro své partnery volí každá čtvrtá žena. „Mezi nejoblíbenější zážitkové dárky pro muže patří již několik let jízdy rychlými auty a adrenalinové zážitky. Dlouhodobě stoupá poptávka po netradičních gurmánských a pobytových dárcích,“ říká Linda Vavříková, spolumajitelka společnosti Allegria – Firma na zážitky, s.r.o.

5be4963b0310aimage.png

Reklama