O své nejčerstvější úlovky z blešího trhu se s námi podělila čtenářka Kristína. Děkuji za příspěvek a těším se další blešák

Včera, dne 15.5.2011 jsem se s kamarádkou zúčastnila  vegetariánské akce spojené s bleším trhem v Meet Factory.

Bohužel, vegetariánka nejsem, takže mě osobně guláš z tofu moc nezaujal. Místo toho jsem 2 hodiny „šmejdila“ po stáncích s obnošenými věcmi a doplňky..mezi kterými jsem našla opravdové skvosty jako například balonový kabátek, který bych v obchodě koupila alespoň za 1000..zde byl k dostání za pouhých 150 kč. Přestože jsem měla docela velký peněžní obnos, tak jsem udělala na slečnu smutný pohled a řekla jí,  že mám  jen 100. Naštěstí to na ní zapůsobilo a kabát mám zrovna teď pověšený na věšáku.

Kromě dalších skvělých triček a tílek (kterých mám mimo jiné stovky, ale pořád to není dost) pořízených za skvělou cenu jsem u posledního stánku našla brož.. Brož  kterou jsem sháněla minimálně 2 roky.

Je překrásná, stříbrná a je do ní vyryté Mayské slunce. Původně jsem myslela, že bych jí dala darem své mámě, ale jakmile jsem si jí přidělala na kabát BYLA MOJE. K mému velkému úžasu a štěstí, prodejce neměl potuchy o ceně takovéhle věci (která, jen tak mezi řečí není žádný padělek ale ze zadní strany je vyryto MADE IN MEXICO) ale abych se vrátila k ceně. Stála 20 korun. Pouhých 20 korun. Asi si dokážete představit mé nadšení a tak jsem brož vzala a rychle odešla - co kdyby si to ještě rozmyslela. Z Meet Factory jsem odcházela nadšená a radím všem. Jakmile bude další blešák, běžte se podívat , opravdu to stojí za to..obzvlášť, pokud jste vegetarián.

Přesto že je mi pouhých 18 let ,už teď si všímám vlastnosti, která se přisuzuje hlavně lidem s věkem nad 60 a tj. ? Šetření. Ne že bych byla nějaký skrblík většinu peněz utrácím hlavně za dobré jídlo, tabák a alkoholické či kávové nápoje. Dokonce i šetření ve smyslu šetřit si na nějakou určitou věc je pro mě mýtus, ale když vím, že v nějakém značkovém obchodě zaplatím opravdu mastnou cenu za obyčejné bílé tílko, tak proč bych si ho kupovala tady?Nejsem přece blázen ani žádný pracháč. Tutíž jdu rovnou do svých oblíbených secondhandů, kde vím, že stejnou věc koupím minimálně za polovinu.

Samozřejmě že se mi párkrát stalo i to, že jsem se nechala unést cenou, věc jsem si ani nevyzkoušela a doma se divila, co jsem to k sakru koupila a jak jsem se nachala nachytat. Jako tehdy na bleším trhu na Kolbence.Ty punčochy vypadaly úžasně, měly hezký vzor a dokonce byly i teplé až na to, že je šil zřejmě někdo, kdo neví, kde končí nohy a začínají hýždě.

Zkrátka a dobře si myslím, že je to vyrovnané v jednu chvíli se radujeme nad výhodným nákupem a v druhou nadáváme, jak sme se nechaly napálit.

Jak se říká..něco za něco..(trocha pravdy na tom asi bude)

Kristína

Ale ať je to jak chce, stejně jste mě navnadila nějaký blešák navštívit. Škoda, že jsou většinou o víkendech, kdy nejsem v Praze

Co jste kdy koupily výhodně vy, milé ženy-in? Pochlubíte se také svými úžasnými úlovky za skvělé ceny. Máte ještě chvilku čas, než téma dne skončí. Ještě stačíme vydat nějaký příspěvek na téma Výhodné nákupy.

Pište na redakce@zena-in.cz

 

Reklama