V rámci Designbloku můžete obdivovat nejen průmyslový design, módu, ale pokochat se krásou origináních šperků. Kolekci Le Grand Jeu od slavné šperkařky jménem Janja Prokič byste si neměly nechat ujít.

Le Grand Jeu — Vysoká hra je kolekce předmětů fiktivní hrdinky, vzdělané, inteligentní a šarmantní ženy. Tyto předměty nejsou nezbytné pro její život, pořídila si je spíše z rozmaru. Používá je jak doma, tak například při kontaktu s muži. Je to Sarah Bernhardt, Sophie Calle, Marina Abramović, má kmotra a vlastně trochu každá z nás. Jsou to zbraně pro ženy a ženské zbraně. Každý předmět z kolekce má svůj význam jak motivem, výběrem materiálu, tak počtem předmětů.

 

Čtěte také:

 

Motivy

Kolekce stojí na motivech tří květů a silně stylizované hlavy lišky.

Liška je podle šamanů jediné zvíře, které se dokáže převtělit do člověka a jiní lidé to nepoznají. Vždy v noci se převtěluje do silné, chytré a krásné ženy. Toto umění ovládá i má hrdinka, a nejen v noci. Stylizace liščí hlavy odkazuje na Gurdjieffův Zákon Tří a Sedmi. Je spojením tří trojúhelníků (lebka a dvě uši), dohromady dávajících sedm koncových bodů.

Magnólie symbolizuje ženskou jemnost a zároveň sílu a velikost. Také vznešenost a čistotu.

Mimosa má numerologické číslo sedm. Je symbolem ochrany, lásky, očisty a jasnozřivých snů

Šalvěj znamená moudrost a nesmrtelnost. Zároveň je hlavní rostlinou šamanů, kteří pálením jejích listů vyháněji zlé duchy a energeticky čistí tělo i prostor.

Materiály

Celá kolekce je vyrobena ze stříbra kombinovaného se dřevem, polodrahokamy a perlami.

Perly jsou symbolem ženství. Při kontaktu s lidskou kůží se leští a perla jakoby si z pokožky brala živiny. Údajně mají perly nošené dívkami a mladými ženami vyšší lesk a třpyt, než perly nošené na starší kůži.

Křišťál je hojně užívaný při léčení. Zesiluje energii a odstraňuje napětí v těle. Je to také vysoce spiritualní kámen. Je symbolem očisty. Také by nám měl zprostředkovat jasnozřivost. 

Ametyst otevírá temenní čakru a napojuje nás na vyšší bytí a vesmír. Je to kámen, který nás ochraňuje před negativní energií. Je symbolem ochrany. Ametystové prsteny nosí biskupové křesťanských církví. 

Rubín je symbolem sexuální energie, lásky k sobě i jiným. Je to kámen krve. V minulosti se jím zdobili vládcové, protože se věřilo, že potemní, jakmile se blíží nebezpečí.

Čtěte také:

Reklama