O předčasně narozených dětech už jsem mnohé četla i slyšela. Ale ještě nikdy jsem neviděla tolik zajímavých fotek, na kterých by byly. Až do minulého pátku.

V pátek jsem navštívila zajímavou výstavu fotografií předčasně narozených dětí. Jmenuje se „Ich svet“ a je k vidění až do 17. března v Galerii v Harfě v Praze 9. Autorem fotek je MUDr. Peter Krcho PhD., přednosta kliniky neonatologie v Košicích. Fotografie předčasně narozených dětí ukazují výjimečné možnosti dnešní medicíny i křehkost miminek. Na fotkách jsou hlavně miminka, jejichž porodní váha bývá často nižší než jeden kilogram.

Přednosta Kliniky neonatologie Dětské fakultní nemocnice v Košicích MUDr. Peter Krcho, PhD se záchraně předčasně narozených dětí věnuje řadu let a toto poslání spojil i se svým velkým koníčkem, fotografováním. „Na fotografiích jsou zachycena krátká životní období dětí v ohrožení, v první minutě, v první hodině a v prvních týdnech a měsících jejich života. Smyslem výstavy je upozornit veřejnost na péči o předčasně narozené děti a na existenci nemocničních oddělení, která zachraňují jejich životy a proto potřebují podporu státu i široké veřejnosti, jednoduše nás všech,“ říká autor fotografií MUDr. Peter Krcho, PhD. Ten spolupracuje také s Českou neonatologickou společností a jejím předsedou Prof. MUDr. Richardem Plavkem, CSc.

Více se dozvíte později, chystám se o tomto tématu ještě napsat.

rd

Reklama