Od ženy-in E. nám přišel e-mail pro obveselení a případnou inspiraci ženám-in :-) :

Dámy by se měly inspirovat

Ze středoškolské učebnice Hospodaření v domácnosti z 50. let:

1. Mějte připravené jídlo.
Vaření si plánujte včas - třeba i den předem. Váš partner tak uvidí, že na něho myslíte a staráte se o něj. Většina mužů se domů vrací s prázdným žaludkem a dobré jídlo je součástí tolik potřebného vroucího přivítání.

2. Připravte se.
Abyste byla svěží, až přijde, na čtvrthodinku si odpočiňte. Naličte se trochu, dejte si stuhu do vlasů a snažte se vypadat svěže, protože on byl celý den jen s lidmi unavenými prací.  Jeho nudný den potřebuje jiskru, a proto buďte veselá a zajímavá.

3. Ukliďte nepořádek.

Ještě než se manžel vrátí, projděte naposledy dům a posbírejte učebnice, hračky, papíry atd. Oprašte stoly. Váš manžel se bude cítit jako v ráji pořádku a odpočinku, což jistě udělá dobře i vám.

4. Připravte děti.
Pokud máte malé děti, věnujte jim chviličku a umyjte jim ruce a obličej, učešte je a podle potřeby také převlékněte. Jsou to vaše malé poklady a dotvoří příjemnou atmosféru jeho návratu.

5. Minimalizujte hluk.
V době jeho návratu vypněte pračku, vysavač. Přimějte k tichosti také děti. Buďte šťastná, že manžela vidíte, a přivítejte ho krásným úsměvem.

6. Co nesmíte:
Nevítejte ho stížnostmi a problémy. 
Nereptejte, když přijde pozdě k jídlu. Uvědomte si, že ve srovnání s  těžkostmi jeho pracovního dne jsou to jen maličkosti.

Udělejte mu pohodlí - může se natáhnout do pohodlného křesla nebo si lehnout v ložnici. Naklepejte mu polštář a nabídněte mu, že mu sundáte boty. Mějte vždy připravený teplý nebo studený nápoj. Pohlaďte ho tichým a příjemným hlasem. Dovolte mu odpočinout si a  uklidnit se.

7. Naslouchejte mu.
Jistě mu toho chcete mnoho říci, ale doba jeho návratu na to není nejvhodnější. Mluvit má prvním on. Na to nezapomínejte.

8. Večer přizpůsobte jemu.
Nikdy si nestěžujte, když vás nevezme na večeři nebo za jinou příjemnou zábavou. Snažte se pochopit tíhu a strasti jeho světa a jeho potřebu odpočívat.


Přečetla jsem si všechny "pokyny". Vzpomněla jsem si, jak přicházím kolem šesté hodiny domů unavená a z posledních sil žehlím, připravím něco malého k večeři a dívám se na přítele unavenýma očima.

A tak si říkám, že jestli některou z těchto rad splním, bude to ta devátá (moje vlastní), která zní: najít autora středoškolské učebnice Hospodaření v domácnosti z 50. let a pořádně si ho ze všech stran prohlédnout :-).

Nemáte chuť autora zavřít do vězení :-)?
Byla jste někdy ve vězení?
Jaké máte zkušenosti se soudy u nás či v zahraničí?
Kdo je podle vás nenapravitelný?
                                              redakce@zena-in.cz
Reklama