5b2a2ad274887obrazek.png

Páteční odpoledne se Praha mění na centrum hudby. Startuje největší pražský open-air Metronome Festival Prague, který v prvních dvou ročnících přivezl Iggyho Popa, Stinga, Kasabian nebo Foals. Letos se na čtyřech hlavních scénách představí hned několik zvučných hudebních jmen. V pátek se na hlavní scéně návštěvníci mohou těšit na zpěváka Toma Odella a hned po něm také na ikony trip-hopu Massive Attack. Na druhé největší ČT Park Stage vystoupí Prago Union, dojde na jedinečný comeback Sexy Dancers nebo vystoupení zakladatele The Velvet Underground Johna Calea. V sobotu se návštěvníci po 11 letech dočkají dalšího pražského vystoupení kultovních The Chemical Brothers nebo koncert Davida Byrna, zpěváka Talking Heads, který aktuálně sklízí nadšené recenze svého nového alba.

Festivalová tramvaj propojí město

Ve stejném víkendu se odehrává také spřátelený festival United Islands of Prague, letos opět v Karlíně. Představí se na něm objevy hudební scény, ale také prověřená jména jako David Koller, Buty, Vypsaná Fixa nebo britší rockeři Arcane Roots.

„Chceme, aby si lidé mohli užít oba dva festivaly a Prahu jako centrum hudby. Proto obě akce propojí speciální festivalová linka číslo 40, která bude jezdit z Karlína na Výstaviště a zpět. Snadno tak lze odpoledne stihnout třeba Buty a večer Davida Byrna,“ říká David Gaydečka. Tramvaj číslo 40 bude v provozu v pátek i v sobotu vždy od 14.00 do 22.00

Pro návštěvníky Metronome Festivalu Prague, kteří přijedou svými auty, je připraven také parking zdarma v ulici Povltavská. Na stránkách www.metronomefestival.cz bude možné rezervovat parkovací místo a vytisknout lístek opravňující k parkingu. Organizátoři upozorňují, že parkovací místo bude mít omezenou kapacitu, a to 700 míst.

„Kromě špičkových služeb jako jsou bezhotovostní platby, luxusní gastronomické zážitky nebo komfortní obýváky, na návštěvníky čekají také pro hudební festival netypické umělecké zážitky. V areálu se totiž sejdou díla tří významných výtvarníků,“ popisuje David Gaydečka, producent festivalu. Jedním z nich je zpěvák a bubeník Tata Bojs Milan Cais. Souběžně s hudební kariérou se věnuje intenzivně i výtvarnému umění, naposledy zaujal videomappingem obřích očí na chladící věže temelínské elektrárny. Milan Cais pro Metronome Festival Prague připravil výtvarné řešení Moon stage, kde v pátek proběhnou třicáté narozeniny kapely Tata Bojs. 

Komfortní zázemí bez front

Organizátoři festivalu nabízí návštěvníkům kromě skvělých hudebních zážitků také široké spektrum služeb. Novinkou letošního ročníku je bezhotovostní placení pomocí náramku s RFID čipem, které je využíváno na festivalech světového formátu jako TomorrowLand nebo Coachella.

Pro relax a odpočinek nemusí návštěvníci do sousedící Stromovky. „Máme sice k dispozici tuhle luxusní odpočinkovou zónu hned vedle areálu, ale připravili jsme netradiční koncept obýváků hned v dosahu našich scén, aby si mohli diváci sednout do pohodlných křesel a relaxovat třeba při koncertě Johna Calea,“ říká David Gaydečka, jeden z producentů festivalu.

Vstupenky jsou stále ještě v prodeji za ceny platné do 21. června na stránkách www.metronomefestival.cz a v síti Ticketpro.

Základní vstupenky jsou dostupné v několika kategoriích:

  • 2 190 Kč Stání / 2 dny dospělý
  • 1 190 Kč Stání / 2 dny JUNIOR (12-18 let)
  • 2 990 Kč Sezení / 2 dny dospělý
  • 1 390 Kč Stání / 1 den dospělý
  • Děti do 11 let včetně a výšky 140 cm se mohou zúčastnit festivalu zdarma.

Reklama