Celý večer bude tentokrát svěřen držiteli hned dvou Lvů – Janu Budařovi. Ten je v poslední době na vrcholu žádanosti jak u diváků, tak u filmových tvůrců, takže se dá říci, že je to člověk na správném místě. A ruku na srdce – horší než poslední ročníky to stejně být nemůže.
Přesto scenáristé slibují novou koncepci a večer zpívajících herců (Langmajer, Krajčo i Budař). Nechejme se překvapit!
Předně nepůjde jen o nominace, ale bude se i vyhlašovat. Začne se hned pěkně zostra a bude vyhlášena cena generálního partnera – Cena Magnesie za nejlepší zahraniční film. Filmů jsou ročně stovky, takže porota má z čeho vybírat a nelze odhadnout, který z filmů bude vybrán.
Následovat budou vyhlášení dalších soutěží nespadajících pod Českého lva, ale souvisejících s filmem, takže se snad diváci nebudou nudit u vyhlášení soutěží Nejlepší filmový plakát (ČFTA), Cena čtenářů časopisu Premiere (nejoblíbenější divácký film roku) a Cena filmových kritiků (tady se dozvíme, co se líbilo Spáčilové, Baldýnskému, Fukovi a Hejdové).
Pak už půjde do tuhého – tedy Budař přistoupí k nominacím. Pokud chcete mít ve věcech pořádek, zde je podrobný zasedací pořádek. Tedy program:
FILM - za nejlepší český film
REŽIE - za nejlepší režii
SCÉNÁŘ - za nejlepší scénář
KAMERA - za nejlepší kameru
HUDBA - za nejlepší původní filmovou hudbu
STŘIH - za nejlepší střih
ZVUK - za nejlepší zvuk /partnerem kategorie je Frekvence 1/
VÝTVARNÝ POČIN - za nejlepší výtvarný přínos
HERECTVÍ
za nejlepší výkon herce v hlavní roli
za nejlepší výkon herce ve vedlejší roli
za nejlepší výkon herečky v hlavní roli
za nejlepší výkon herečky ve vedlejší roli
Jameson Irish Whiskey
Pátrání po historii nejprodávanější irské whiskey nás zavede do dublinské Bow Street, za Johnem Jamesonem, který začal dějiny této whiskey psát v roce 1780. Určitě stojí za zmínku, že John Jameson byl pradědečkem Guglielma Marconiho, vynálezce bezdrátové radiotelegrafie. Ale zpátky k irské whiskey. Až do roku 1968 se prodávala výhradně v soudcích. Teprve poté se dostala k zákazníkům v láhvích s charakteristickou rudou pečetí.
Vůně této whiskey je velmi čistá, se zřetelnými stopami sherry a s doteky medového marcipánu, které připomínají charakter ovocného koláče. V chuti se vyznačuje skvěle vyváženou nasládlostí a suchostí po sherry. Teprve ve finiši se prosazuje stopa obilí, ale velmi jemně. Výsledkem je dlouhý dozvuk sherry a ječmene.
Základ whiskey Jameson tvoří prvotřídní irské suroviny – voda, slad a ječmen, který se dodnes suší v uzavřených pecích, aby se ve finální chuti neobjevila ani stopa kouře. Následuje trojnásobná destilace tradičními měděnými destilačními přístroji a výjimečně pomalý, 7letý proces zrání v dubových sudech.
Vše o kvalitní irské whiskey Jameson se dozvíte na stránkách www.jameson.cz .
Příjemný večer s kulturou a irskou whiskey Jameson!
Nový komentář
Komentáře
Budaře jsem zažila jako moderátora na hudebním festivalu. ....................................................
to je furt nějakejch cen
. Mám pocit, že je to už přehnaný
Už mi ta různá ocenění a galavečery lezou krkem. Chápu klasického Českého lva, a když ho uváděl Dušek sám, tak jsem se i bavila ... Ale dávat přenos (nebo záznam) z nominace, kdy se natočí 5a1/2 filmu za rok
Krajně mi to připomíná Anno.
Těším se na Lva i na Thalii.
Nyotaimori: Uvážíme li hmotnost té ceny a následnou kinetickou energii takovéhoto projektilu tak si troufám tvrdit že ze "štastných výherců" nezbude ani "mastnej flek" :D.