Postava Supermana se poprvé objevila ve třiicátých letech v Americe jako komiksový hrdina. Když v roce 1933 použil Jerome Siegel poprvé jméno Superman ve svém kresleném příběhu, byla postava ještě zločincem a nic nenasvědčovalo její budoucí oblibě.

To až o pár let později se stal Superman hrdinou. Od té doby, co se stal zachráncem všech a zároveň skromným hochem, začal být čím dál více oblíbený.

Přeslazený Cain nebo klaďas Reeve

Kreslené postavičky s velkým „S“ na hrudi začali hojně využívat také filmaři. V roce 1941 natočil režisér Dave Fleischer animovaný desetiminutový snímek. O sedm let později se natočil první večerní film a poté se už střídali jen hlavní hrdinové v roli Supermana.

Clarka Kenta si například v roce 1978 zahrál Marlon Brando. Nejznámější představitel Supermana byl asi Christopher Reeve, který si spolu s Margot Kidder zahrál ve všech třech pokračováních Supermana. Trojici skvěle doplnil v podání zloducha Lexe Luthora Gene Hackman.

Novodobým Supermanem se v roce 1993 stal v seriálu Dean Cain s trochu až přeslazeným úsměvem a novinářku Lois Lane ztvárnila tmavovláska Teri Hatcher. 

Nový Luthor? Kevin Spacey

Zdá se vám, že filmů se Supermanem už bylo dost? Ale nebylo. Tedy alespoň režisér Bryan Singer si to nemyslí. Odmítl dokonce natáčení třetího dílu filmu X-Men, aby se mohl věnovat snímku Superman se vrací.

Příběh má pojednávat o Supermanově návratu do Metropolisu po několika letech strávených na planetě Krypton. Zjišťuje, že svět jej již pomoc nepotřebuje a jeho milovaná Lois Lane má dítě i přítele. Aby to však nebylo tak beznadějné, je tu ještě Lex Luthor, který se rozhodl Supermana konečně zničit.

Já tedy nevím, ale při pohledu na velmi mladě vypadajícího Brandona Routha, který se tentokrát stane Supermanem, stále nechápu, proč musí poslední dobou vypadat zachránce v červenomodré pláštěnce vždy tak přeslazeně.

Lexe Luthora si zahraje stylově holohlavý Kevin Spacey. Jenže i když tohoto herce mám velmi ráda, říkám si proč. Proč další film o Supermanovi? 

Přes tisíc trikových záběrů

Snímek má rozpočet ve výši 261 milionů dolarů a tím si zajistil možná jediné prvenství. Stává se totiž nejdražším filmem historie. Je to i díky tomu, že nový Superman bude ve své verzi pro IMAX obsahovat i dvacet trojrozměrných minut. Ve filmu se také objeví 1400 trikových záběrů.

Záleží jen na divákovi, zda bude mít chuť na další příběh o Supermanovi, který bude mít v Česku premiéru tento rok 27. července.

Na filmový trailer (upoutávku) se můžete podívat ZDE.

Co vy a Superman? Máte něco proti zachránci naší planety?
Je to podle vás sympaťák? Kterého představitele jste si nejvíce oblíbila?

Reklama